Hayatınızı diyet yaparak geçirmemek, kilonuzu korumak için bu işin mantığını kavramak gerekiyor. Nasıl kilo almayacağınızı ve nasıl zayıf kalacağınızı uzmanlar şöyle açıkladı:

Zayıf kalmanın sırları başında yaktığınız kaloriden az kalori tüketmeniz gerekiyor. Doğru ve düzenli bir beslenme programı hazırlayarak ve söz konusu hastalıklarınızı da tedavi ettirerek sahip olduğunuz kiloyu koruyabilirsiniz. Çünkü kilo almada sağlıksız ve düzensiz beslenmenin ve bir takım hastalıkların payı büyüktür. Sağlıklı bir bedene sahip olmak içinde bunlar gerekli.

Hayatınızda önemli olan mankenler kadar zayıf bir vücuda sahip olmak değil, sizi rahatsız etmeyecek kadar kiloya ulaşıp ideal kilonuzu korumaktır. Beslenmede sebze ve meyvelere ağırlık vermeli, bol su tüketmeli ve haftada en az 3 gün egzersiz veya spor yapmalısınız. Yemekten önce çorba içmek hem sindirimi hazırlar hem de ana yemekleri aşırı tüketmenizi önler. Ara öğünlerde aşırıya kaçmadan atıştırmalıklar tüketebilirsiniz . Mümkün oldukça da yemeklerinizi evde yiyin.

27614_i_gallerybigoriginal