Adet düzensizliğine bitkisel çözüm

Paylaş
 

Adet düzensizliği hemen her bayanın yaşadığı bir süreç olabilir. Burada korkmadan öncelikle bir hekime başvurarak nedenleri araştırılmalıdır. Sonrasında bitkisel çözümlerle adet düzensizliğine son noktayı koyabilirsiniz. Herhangi bir jinekolojik sorunu olmayan sağlıklı her kadının 21-35 gün arasında adet görmesi kaçınılmazdır. Eğer bu süre içerisinde yine herhangi bir nedene bağlı olmaksızın gecikmeler veya erken adet görme söz konusu ise, korkmadan hekime danışmakta fayda vardır. Adet düzensizliği duygusal nedenlere bağlı olarak da kendini gösterebilir. Adet düzensizliği için bitkisel kürler oldukça başarılı sonuçlar getirecektir.

Kaynayan bir bardak suyun içine 1 tutam testere dişli aslanpençesi atalım. 5 dakika demlenmesini bekleyelim ve süzerek içelim. Bu kürü bir ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra ve her gün düzenli olarak uygulamak gerekiyor. Bir ay devam ettikten sonra 1 hafta ara verilir. Daha sonra aynı şekilde 1 ay daha uygulanır. Soğan suyu da adet düzensizliğini ortadan kaldıran bitkisel çözümlerden biridir. Soğan suyu kürü, düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini hemen göstermeye başlayacaktır. Adet gününün bitiminden 7 gün sonra uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde soğan suyu adet sürecinin düzene girmesinde daha etkili sonuçlar getirecektir.

1 adet orta boy kuru beyaz soğanın kabuklarını soyalım ve dört eşit parçaya bölelim. Önceden kaynatılmış olan 2 su bardağı klorsuz kaynar suyun içine koyup kapağını kapatıp 5 dakika kaynatalım. İçerisine bir şey koymadan öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilmelidir. Adet bitiminden 7 gün sonra küre başlayıp, aynı şekilde ikinci defa adet görmeden 10 gün önce 7 günlük küre devam edebilirsiniz. 15 günden fazla uygulanmaması gereken kürlerden biridir. Oldukça faydalıdır ve kısa sürede düzenli bir adet sürecine girmenizi sağlayacaktır

Bu yazı 394 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara