Alın Kırışıklıklarına Dikkat

Paylaş
 

Her kadın her yaşında ayrı bir güzeldir ayrı bir çekicidir ama erken yaşta ortaya çıkan kırışıklıklar biraz sinir bozucu olabilir. Günümüzde kırışıklıkların ortaya çıkma yaşı git gide aşağılara düşüyor. En belirgin kırışıklıkların başında alın çizgileri yer alıyor. Alında oluşan çizgiler ve kırışıklıklar 25 yaşından sonra kendini belli etmeye başlıyor. Aslıda biraz dikkat ederek bu çizgilerden kurtulmak veya oluşumunu geciktirmek mümkün. Alın çizgileri neden oluşur ve nasıl önleyebilirsiniz tüm sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Neden alında kırışıklıklar meydana gelir?

Eğer gözlerinizi sürekli kısıyorsanız büyük ihtimalle oldukça erken yaşlarda alın kırışıklıklarıyla tanışacaksınızdır. Güneşe çıkarken mutlaka güneş gözlüğü kullanmalısınız. Eğer okumakta zorluk çekiyorsanız bir göz doktoruna danışarak yardım almalısınız. Gözlerinizi kısmanız alın kırışıklıklarına neden olur. Gözlerinizi kısmanıza neden olan her şeyden uzak durmaya çalışın.

Sigara ve C vitamini

Sigaranın olumsuz etkileri saymakla bitmez elbette ama kırışıklıkların nedenini rahatlıkla sigaraya bağlayabilirsiniz. Sigara vücuttaki C vitaminin emer ve yok eder bu sebeple sürekli C vitaminine ihtiyaç duyarsınız. C vitamini eksikliğinden kaynaklanan kırışıklıkların arasında alın kırışıklıkları da bulunuyor. Sigara cildinizin kendini yenilemesini engeller ve elastikliğini kaybetmesine yol açar.

Alın kırıklıklarının oluşumunu nasıl geciktiririm?

Bol bol C vitamini tüketebilirsiniz.
Sigara kırışıklıklara yol açar sigara kullanmayı bırakmalısınız.
Yüz egzersizleri yapmak kırışıklıkların oluşumunu geciktirir.
Cildinizi kuru bırakmayın nemlendirin.
Bol bol su içerek kırışıklıklardan korunabilirsiniz.
Kakao yağı cildiniz için mükemmel bir yağdır. Kakao yağı ile cildinize bakım yapabilirsiniz.
Sırt üstü uyumak alın kırışıklıklarını engeller. Yüz üstü yattığınızda alnınızda çizgiler oluşur bu çizgiler zamanla kırışıklıklara neden olur.
Cildin dostu besinlerin arasında balıkta bulunuyor. Balık tüketerek sadece alın çizgilerinden değil tüm kırışıklıklardan korunabilirsiniz.
Alnınızı güneşe maruz bırakmayın. Mutlaka şapka ve koruyu krem kullanın.
Yüzünüzü sürekli yıkamak doğal yağ dengesini bozmanıza neden olur. Yüzünüzü günde bir kere temizleyici kullanarak temizleyin.
Güneş gözlüğü olmadan güneşe çıkmayın.
Koyu renkli güneş gözlüğü camlarını tercih edin.
Okuma zorluğu çektiğiniz zamanlarda zorla okumaya çalışmayın. Tam bu esnada kaşlarınızı çatarak alnınızın kırışmasına neden olursunuz.
Somurtmak alnınızın kırışmasına neden olur. Gözlerinizi kısarak somurtmaktan kaçının.

Bu yazı 404 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara