Anne Adayları İçin Bilgiler

Paylaş
 

Hamilelik tanısının konulabilmesi evde bile yapılabilen tahlillerle konulabilir. Gebelikte döllenme 10 gün sonra belli olmaya başlar bunun için erken gebelik testleri kullanılabilir. Evde uygulanabilecek eczanelerden alınarak yapılan gebelik testleri ile ya da Beta HCG denilen hastanelerde ya da sağlık ocaklarında kan tahlili ile de net sonuç elde edilebilir. Kesin sonuç elde edilmek istendiğinde adet gününün geçmesini beklemek en doğrusu olacaktır. Geç döllenme olabilen anne adaylarında bu sonuçlar daha da geç yanıt verebilir. Hamilelik belirtileri olarak sabah mide bulantıları, baş dönmesi, aşerme, kasık ağrıları, göğüs şişlikleri gibi belirtiler mevcuttur. Bu belirtiler herkese göre farklılık gösterebilmektedir. Belirtilerin bazıları gebeliğin ilk zamanlarında anne adayına rahatsızlık verirken, bazı anne adaylarında ise gebelik sonlanıncaya kadar devam etmektedir.

Kaç Haftalık Hamileyim sorusuna en net yanıtı hekiminizin ultrason ölçümü verecektir. Fakat sizlerde SAT olarak bilenen son adet tarihini biliyorsanız tahmini hesaplamada bulunabilirsiniz. Toplamda 40 hafta sürmektedir. Bazı anne adayları 38 haftalıkken de doğumu gerçekleştirebilir. Gebeliğin her haftası ayrı güzelliktedir. Hamileliğinizin haftalığını hesapladıktan sonra bebeğinizin gelişmeleri hakkında bilgileri hayretler içinde ve mutlulukla okuyabilir, bilgi edinebilirsiniz.

Çin Takvimi çoğu anne adaylarının kullanmakta olduğu cinsiyet belirleme yöntemlerinden biridir. Bebeğiniz beklerken cinsiyeti konusunda da sabırsızlandığınız doğrudur. Merak söz konusu olduğunda her yöntem yapılmaktadır. Bu takvimde onlardan biridir. 700 yıllık geçmişi olan takvim %90 doğruluk payına sahip olduğu söylenmektedir. Bu takvimde kullanılan; anne adayının Çin takvimine göre yaşı ve anne adayının hamile kaldığı aydır. Bu iki bilginin kesiştiği yer bebeğinizin cinsiyetini belirlemektedir. Takvimin tablosunda E harfi mavi ile gösterilmiş olup erkeği K harfi ise pembe ile gösterilmiş olup kız bebeğini ifade etmektedir.

Bu yazı 744 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara