Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Paylaş
 

Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Eminim birçok ziyaretçimiz bu soruyu vb soruları kendisine defalarca soruyordur.Partnerinizi gördüğünüzde heyecandan eliniz ayağınız titriyor ve ne yapacağınızı şaşırıyorsanız , onu gördüğünüzde gözünüzü kapatıp uçuyor hissine kapılıyorsanız , teşhis şu ki artık sizde aşık oldunuz. Aşkınızı belirtmenin haykırmanın zamanı gelmiş demek.

Durun durun ; yoksa aslında aşık olmadınız mı? Bilmiyorsunuz evet anlaşılmıştır.Bu konuda ne düşüneceğinizi nasıl karar vereceğini bilemiyorsunuz.İşte tam da bu konuda size yardım konusunda bir makale yayınlıyoruz.

Ben Aşık mıyım?

 • Konuşmalarımda ismini aklımdan geçiriyorum , verdiğim örneklerde onu kullanıyorum.
 • Konuştuğu kadınları kıskanıyorum.İş arkadaşım tanıdığım vs olsa bile..
 • Burcu hakkında bilgi sahibi oldum ve uyumumuz hakkında fikir sahibi oldum.
 • Bahaneler üretip onu görmek için fırsat kolluyorum.Plansız bir şekilde onunla karşılaşmaya çalışıyorum.
 • Onu ansızın gördüğümde ayaklarım yerden kesiliyor bayılacak gibi oluyorum.
 • İlgim tamamen ona kaydı.Ondan başka bişey düşünemiyorum.
 • Onunla ilgili bir eşyayı ,sevdiği dokunduğu şeyleri yanımda taşıyorum.Bu şekilde o yanımdaymış gibi hissediyorum.
 • Gece yattığımda aklıma geliyor,onu düşünüyorum ve gözlerim kapandığında hayali ile buluşuyorum.
 • Bana dokunması ile çok heyecanlanıyorum ve kalbim yerinden çıkacakmış gibi hissediyorum.
 • Benimle görüşmek istememesini söylemesine rağmen görüşmek konuşmak istiyorum.

Yukarıda sıralanmış maddelerden birkaçı var ise , malesef  🙂 aşıksınız

Bu başlıklar başkaları için de geçerli ise ,size aşık olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 

ask-love[1]

Erkeğin Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yazımızın devamında erkeğin  aşık olduğunu nasıl anlarım sorusuna yanıtlar arayacağız ve size bunu nasıl anlayabileceğinize dair ipuçları sunacağız. Gelin bu yazıyı da hep birlikte inceleyelim.

 

Erkeklerin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Daha önceden yapılmış olan bir bilimsel araştırmanın sonuçlarında, erkekler ilk görüşte bir kadına aşık olacaksa; tam olarak en az 8.2 saniye gözlerini o kadından alamadığını açıkladılar. Bilim insanlarının yapmış olduğu bu bilimsel araştırmaya göre, bir erkeğin gördüğü bir kadına aşık olabilmesi için en az 8,2 saniye boyunca bakışlarını o kadından almaması gerekiyor. Böylece, ilk görüşte aşk bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da 8,2 saniyeden az süren bir bakışmada bunun gerçekleşme ihtimalinin olmadığını söylüyorlar.

İlk görüşte bir erkek bir kadından daha fazla ya da daha az da etkilenebilir. Belirtilen 8,2 saniye üzerinde bir dikkat sağlanırsa bu daha fazla bir bağlanmayı tetikleyecektir. Ayrıca, bu bakış süresi 4 saniyeden daha az ise erkek kadından etkilenmemiş diyebiliriz ve sadece hoş bir görünüşe aldanmış olabilirler.

Kadınların Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bunların yanı sıra, kadınlar gördükleri erkekleri ister beğensinler, isterlerse beğenmesinler bakış sürelerini çok fazla değiştirmiyorlar. Bir başka söyleyişle, kadınların dikkatleri ve bakış süreleri gerçek ilgilerini göstermiyor diyebiliriz. Gizli bir kamera ortamında gerçekleştirilen deneyde; 115 farklı öğrenci, aktris ve aktör tanıştırıldı. Bunun sonucunda, tanışan kişilere karşılarındaki bireyleri ne kadar beğendikleri ve çekici buldukları soruldu. Güzel olarak belirttikleri deneklerin gözlerine ortalama 8,2 saniye süreyle bakan erkekler, daha az beğendikleri  kişilere ise ortalama olarak 4 ile 5 saniye arasında dikkatlice baktıkları sonucu çıktı.

Sizin şu ana kadar gözlemleriniz ve tecrübeleriniz bu bilgiler ile uyuşuyor mu? Sizin görüşlerinizi de çok merak ediyoruz. Fikirlerinizi ve bu yazıya yapabileceğiniz katkıları alt kısımda yer alan yorumlama kısmıyla bizlere ve diğer okurlara iletebilirsiniz.

Bu yazı 868 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara