Aspir yağı ile kırışıklık maskesi

Paylaş
 

Kırışıklık zamana karşı cildin engel olamadığı doğal oluşumlarından biridir. Güzel bir cilde sahip olmak için öncelikle sağlıklı beslenmek gerekiyor. Ciltte oluşan kırışıklıkların önlenmesi için öncelikle cildin ihtiyacı olan nemi kazanması gerekmektedir. Cildin E vitamini yönünden zengin maskelerle desteklenmesi, uzun yıllar geciken kırışıklıkların önleyicisi olacaktır. Kadınların 30 yaş sonrası başlayan kaz ayakları ile birlikte devam eden kırışıklıklar her geçen yıl artarak daha belirginleşmeye başlarlar. Aspir yağı E vitamini bakımında zengin içeriği ile cildinizin genç kalmasını sağlayacaktır. Aspir bitkisinden elde edilen yağ cildi nemlendiren ve sıkılaştıran özelliğe sahiptir.

Aspir maskesini evde hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz. 3 yemek kaşığı aspir yağı, 3 yemek kaşığı saf su, 2 çay kaşığı rendelenmiş balmumu ve 1 tatlı kaşığı bal ile maskemizi hazırlayabiliriz. Öncelikle aspir yağı ve saf suyu karıştıralım. Karışımı bir taşım kaynatalım ve birbirine iyice karışmasını sağlayalım. 1 tatlı kaşığı bal ekleyip tekrar karıştıralım. Diğer taraftan balmumunu benmari usulü eritelim. Hızlıca karıştırıp krem kıvamına getirelim. Elde etmiş olduğumuz karışımı cam bir kavanozun içine koyup saklayalım. Bu karışımı akşamları göz çevresi hariç olmak üzere tüm cildimize yedirelim. Parmak uçlarıyla dairesel hareketler yapalım ve kırışıklık giderici maskemizi uygulayalım.

Maskemizi uyguladıktan 20 dakika sonra çıkarabiliriz. Özellikle kuru ve karma ciltler için ideal olan maske tarifimiz kısa sürede cildinizde olumlu değişimleri gözle görülür hale getirecektir. Maskenin daha verimli olması için öncesinde cildimizi temizleyip arındıralım. Aspir içerdiği E vitamini ile sarkma, kırışıklık ve doğal olarak yaşlanma karşıtı olduğunu kanıtlayacaktır. Gençleştiren cilt maskelerinden biri olan aspir maskesi, kullananları memnun edici sonuçlar vermektedir

Bu yazı 495 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara