BEBEK BAKIMINDA DOĞRU BİLİNEN 10 YANLIŞ

Paylaş
 

 

Yeni doğum yapmış bir anne, heyecanla bebeğiyle ilgilenmek isteyen bir baba ve bakıma muhtaç bir bebek… İşte yazımızın kahramanları bu üç kişidir. Yeni bebek sahibi olmuş bir çift duydukları her şeyin doğru olduğuna öyle inanmış bir şekilde hareket ediyor ki uyguladıkları herhangi bir şeyin bebeğe olan etkisini fark etmiyorlar bile. Bebek bakımında her duyduğunuz uygulama doğru değildir. Bazen çevremizdeki herkesin verdiği akıl bize en doğru olan gibi gelir. Fakat araştırmak her zaman en doğruyu bulmaktır. Bebek bakımında doğru bilinen fakat aslında yanlış olan 10 tane genel yargıyı sizler için derledik.

1- Doğum sonraki ilk emzirmede sütünüz az değil, bebeğinizin ihtiyacı kadardır. Endişelenmenize gerek yok.

2-Bebekler acıktığı zaman size zaten bunu hissettirir.Siz sürekli bebeğinizi emzirmeye çalışmayın.

3-Annenin üşütmesi bebeğin de üşütmesi anlamına gelmez. Annenin sütünden bebeğe üşütme geçmez.

4-Bebeğinizi sevmekten korkmayın. Uyuturken kucağınıza alınca alışacak diye bir şey yok. Her bebek sevildiğini hissetmek ister.

5-Gözünde oluşabilecek bir çapağa anne sütünü damlatmayın. İltihabı daha da artıracaktır.

6-Bebeğinizi yıkamaktan korkmayın. Ilık bir duş bebeği rahatlatacak ve uykusunu düzenleyecek bir etkiye sahiptir.

7-Neredeyse doğan bebeklerin tümüne yapılan tuzlama hareketi yanlıştır. Bu tuzlama işleminin sonuçları pek içi olmayabilir.

8-Bebeğinize emzik vermeyi erteleyin. Özellikle ilk 3-4 ay emzik vermek bebeğin anne memesinden uzaklaşmasına neden olur.

9-Bebeğinizi çok kalın giydirmenize gerek yok. Kendi giyindiğinizden biraz kalın giydirmek yeterlidir.

10- Bebeğinizle konuşabilirsiniz. Sizi hissetmesi onun kendini güvende hissetmesine sebep olur. Anlamayacak diye konuşma işlemini sonralara ertelemeyin.

Bu yazı 783 kere okundu.
Etiketler:
anne sütünden bebeğe alerji geçermi anne sütünden bebeğe ateş geçer mi anne sütünden bebeğe enfeksiyon geçermi anne sütünden bebeğe gaz geçermi anne sutunden bebege grip geçer mi anne sütünden bebege hastalık geçer mi anne sütünden bebeğe nikotin geçermi annenin hastalığı sütten bebeğe geçer mi bebeği nasıl giydirmeli bebek 40 yıkaması bebek bakimi yardimi bebek bakımı bebek bakımı ay ay bebek bakımı iş ilanları bebek bakımı kitabı bebek bakımı kitap bebek bakımı kitapları bebek bakımı nasıl yapılır bebek bakımı oyunu bebek bakımı oyunu oyna bebek kırk yıkaması bebek nasil giydirmeli bebek ne zaman acıkır bebek yıkama bebek yıkama aparatı bebek yıkama filesi bebek yıkama izle bebek yıkama oyuncak bebek yıkama oyunu bebek yıkama oyunu izle bebek yıkama süngeri bebek yıkama videoları bebek yıkamak bebek yıkaması bebek yıkaması izle bebek yıkaması oyuncak bebek yıkaması video çoçuk sağlığı nedir doğum sonrası süt doğum sonrası süt gelmemesi doğum sonrası süt gelmesi için dua doğum sonrası süt gelmesi için ne yapmalı doğum sonrası süt izinleri doğum sonrası süt izni doğum sonrası süt nasıl arttırılır doğum sonrası süt nasıl gelir doğum sonrası süt parası doğum sonrası süt yapan yiyecekler emzik emzik emen köpek emzik kullanımı emzik kutusu emzik modelleri emzik tutacağı emzik zinciri emzikler emzikli bebek emzikli uyku arkadaşı emzirme emzirme atleti emzirme eğitimi emzirme koltuğu emzirme ödeneği emzirme önlüğü emzirme parası emzirme sandalyesi emzirme sütyeni emzirme yastığı faranjit anne sütünden bebeğe geçermi göz iltihabı göz iltihabı ameliyatı göz iltihabı ameliyatı izle göz iltihabı ateş yaparmı göz iltihabı evde tedavi göz iltihabı için ilaç göz iltihabı nasıl temizlenir göz iltihabı neden olur göz iltihabı nedir göz iltihabı şifalı bitkiler hintli kadınların bebek yıkaması hintlilerin bebek yıkaması ishal anne sütünden bebeğe geçermi nasıl nasıl giderim nasıl gidilir nasıl kilo alınır nasıl kilo verilir nasıl öpüşülür nasıl yapılır nasıl zengin olunur nasıl zerafet allahım çok güzelsin nasılsın ne münasebet necati şaşmaz need for speed nerede neredekal nereden bileceksiniz nereden nereye neredesin neredesin firuze neredesin sen neredesin sen akor neredesin sen indir neredeyim neşet ertaş nesine neslihan atagül network new balance neymar yenidoğan bebek yıkaması
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara