Bekleme Koltuğu Nerede Olur?

Paylaş
 

 

Bekleme Koltukları Nerede Olur?

           Bekleme koltuğu çeşitleri birçok küçük ölçekli ve büyük ölçekli işletmelerde olabilmektedir. Hem özel hem de devlete bağlı pek çok kurumlarda kullanılmaktadır. İşletmenin büyüklüğü ve alanına göre boyutları, modeli ve sayısı değişse de kurum ve kuruluşların hemen hepsinde bekleme koltuğu görmek mümkündür. Aşağıda bekleme koltuğunun en sık kullanıldığı yerler sıralanacaktır. Bu yerlere gittiğinizde dikkatli bakarsanız siz de birbirinden farklı bekleme koltuklarını görebilirsiniz.

 

Hastane: En kalabalık yerlerden biri olan hem özel hem de devlet hastanelerinde bekleme koltuklarının en fazla kullanıldığı yerlerden birisidir. Size sıranın gelmesini beklerken bekleme koltuklarında oturursunuz. Hastanelerde genelde ikili, üçlü ve dörtlü bekleme koltukları kullanılır. Hastane giriş kısmında ve tüm bölümlerde bekleme koltukları vardır. Yoğun çalışan hastanelerde bu koltuklar bazen yetersiz bile kalabilmektedir.

 

Devlet Yerleri: Nüfus müdürlüğü, PTT, kaymakamlık, adliye, muhtarlık ve benzeri devlet kurumlarının en küçüğünden en büyüğüne kadar hemen hepsinde bekleme koltuğu bulunmaktadır. Bu koltukların sayısı mekanın büyüklüğüne ve yoğunluğuna göre değişmektedir.

 

Banka: Hem özel hem de devlete bağlı bankalarda günlük hayatta oldukça yoğun çalışan yerler arasındadır. Özellikle haftanın ilk günü ve son günü ile ayın başı ve ay sonlarında oldukça yoğun olan bu işletmeler de size sıra gelmesi için bazen 1 saat bekleyebilirsiniz. Bu nedenle buralarda da birden fazla bekleme koltuğu yer almaktadır.

 

Bekleme Koltukları Nasıl Olmalıdır?

 

Bekleme koltuklarının nasıl olması gerektiği hakkında iki önemli maddeden bahsedilebilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz:

 

Bekleme koltuğu, gelen kişilerin beklerken rahat edeceği şekilde dizayn edilmiş şekilde olmalıdır. Çünkü bu koltuklarda bazen kişi 30 – 40 dakika bazen 1 saat beklemek zorunda kalabilir. Koltuklar rahatız olur ise beklediği süre onun için daha da uzun gelebilir.

– Bekleme koltuğu, hastane gibi çok yoğun olan yerlerde kullanılacak ise daha fazla koltuk koyabilmek için çok yer kaplamamasına dikkat etmek gerekir. Buralarda devir daim sık yaşandığı için çok konforlu koltuklar yerine daha uygun fiyatlı ve az yer kaplayan koltuklar tercih edilir.

 

Bu yazı 819 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara