Biberon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Paylaş
 

Anne sütü ile beslenen bebeğiniz ek gıdaya geçiyor ve ona uygun bir biberon almak            istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

 • İşte, bilimsel otoriterlerin desteklediği biberon seçerken bilmeniz gerekenler…
 • Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve T.C. Sağlık Bakanlığı, bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ve 2 yaşına kadar da ek gıdalarla birlikte anne sütü alımına devam etmesini öneriyor.
 • Bir bebeği beslemenin en iyi yolu emzirmedir.
 • Özellikle ilk 6 hafta bebeklerin doğal emme hareketini öğrenebilmesi için biberonla tanıştırılmaması önerilir.
 • Sonrasında annenin işe dönmesi, sağlık ya da sosyal yaşamın gereklilikleri nedeniyle anne bebeğinden ayrı kalabilir.
 • Böyle durumlarda sağılmış anne sütü bebeklerin dalgaya benzer doğal emme hareketini uygulayabilecekleri bir biberonla bebeğe verilirse, anne eve döndüğünde bebeğini emzirmeye devam edebilir.
 • Bebekler anne memesini emerken meme ucunu dilleri ve damakları arasına sıkıştırarak dalgaya benzer peristaltik bir hareket uygulayarak sütü çıkarırlar.
 • Fakat standart biberonlarda bebekler bu hareketi uygulayamadıkları için biberonu kabul etmez ya da kabul ederse annesini tekrar emmek istemeyebilir. Bu duruma meme başı şaşkınlığı denir.
 • Emzirmeye devam edebilmeniz için bebeğinizin dalgaya benzer peristaltik dil hareketini uygulayabileceği bir biberon seçmelisiniz.
 • Doğru biberon seçimi ile bebekler hem anne memesinden hem de biberondan beslenebilir.
 • Bebeklerin anne memesinde uygulamış olduğu dalgaya benzer peristaltik emme hareketini uygulamalarına olanak tanıyan biberon kullanımı annelere daha uzun süre emzirmeye devam etmeleri için destek olmaktadır.

99-899525634888479528991702 bebek-cocuk-biberon-su 17163

Bu yazı 824 kere okundu.
Etiketler:
anne bebek sağlığı anne bebek sağlığı kitabı anne bebek sağlığı kitapları anne bebek sağlığı vakfı anne bebek sağlık sigortası anne bebek sağlık ürünleri anne karnında bebek sağlığı anne sütünün bebek sağlığı ve beslenmesindeki önemi anne ve bebek sağlığı bilgi anne ve bebek sağlığı ile ilgili kitaplar avent biberon çeşitleri bambino biberon çeşitleri bebedor biberon çeşitleri bebek bakımı bebek bakımı eğitimi bebek bakımı iş ilanları bebek bakımı kitap bebek bakımı kitapları bebek bakımı nasıl olmalı bebek bakımı nasıl yapılır bebek bakımı oyunu bebek bakımı pdf bebek bakımı video bebek biberon çeşitleri biberon biberon çeşitleri biberon emziği biberon fırçası biberon ısıtıcı biberon kılıfı biberon kurutucu biberon sağlıklı mı biberon seti biberon temizleyici biberon termosu biberonlar cam biberon çeşitleri cam biberon sağlıklı mı chicco biberon çeşitleri en sağlıklı biberon hangisidir kadınlar kulübü kadınlar kulübü bir derdim var kadınlar kulübü cinsellik kadınlar kulübü diyet kadınlar kulübü fal kadınlar kulübü forum kadınlar kulubu gebelık kadınlar kulübü giriş nuby biberon çeşitleri nuk biberon çeşitleri polikarbonat biberon sağlıklı mı polipropilen biberon sağlıklı mı sağlıklı biberon hangisi sağlıklı biberon markaları sağlıklı biberon nasıl olmalı sağlıklı biberon seçimi sağlıklı biberonlar hangileri wee biberon çeşitleri
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara