Cildi Beyazlatan On Doğal Maske

Paylaş
 

Salatalık ve Limon Suyu

Bir tatlı kaşığı salatalık suyu ve bir tatlı kaşığı limonu karıştırın.

Yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika bekleyin ve su ile durulayın.

Zerdeçal Tozu ve Buğday Unu

Cilt lekelerini de yok eden bu maskede de bir tatlı kaşığı zerdeçal, iki tatlı kaşığı buğday unu ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıyoruz. Yüzümüze sürdükten sonra 25 ile 30 dakika arası bekleyip daha sonra su ile duruluyoruz.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını güneşte bekletip kurutuyoruz.
Daha sonra kurumuş kabukları rendeleyip, biraz su ekleyerek lor ile karıştırıp hamur kıvamına getiriyoruz. Yüzümüze sürüp 20/25 dakika bekleyip soğuk su ile yıkıyoruz.

Badem ve Bal

Bir adet kuru bademi havanda toz haline getirip kullanabilirsiniz veya elinizde mevcut ise yarım tatlı kaşığı badem yağı da bu maske için uygun olur. Bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı süt tozu ile bademi karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. 20 dakika bekletip sıcak su ile duruluyoruz. Bu maskeyi nemlendirici olarakta kullanabilirsiniz.
Domates Suyu ve Buğday Unu

Bir tatlı kaşığı domates suyu ve bir tatlı kaşığı buğday ununu karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. 20 dakika bekledikten sonra yüzümüzü su ile duruluyoruz.
Hindistan Cevizi Yağı

Ciltteki lekeler için birebir çözüm veren Hindistan cevizi yağını yüzümüzde ki lekelere sürüyor ve 15 dakika bekliyoruz. Eğer lekeler ile sorununuz var ise hafta da bir kere bunu yaparak lekelerinizden kurtulabilirsiniz.
Kişniş Yaprakları ve Domates

Bir tatlı kaşığı kişniş yaprağı suyu ve bir tatlı kaşığı domates suyunu karıştırıp içine bir iki damla limon suyu ekliyoruz. Yüzümüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra su ile duruluyoruz.

Limon, Bal ve Süt

Süt, bal ve limon suyundan birer tatlı kaşığı alın ve iyice birbirine karıştırın.
Birer tatlı kaşığı limon, süt ve balı karıştırıyoruz. Daha sonra yüzümüze sürüp 30 dakika bekletiyor ve su ile yüzümüzü duruluyoruz.

Domates, Yoğurt, Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurttan birer tatlı kaşığı alıp bir kaseye koyun.
Bir tatlı kaşığı domates suyu, bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve bir tatlı kaşığı yoğurdu hamur kıvamına getirene kadar karıştırıyoruz. Ardından yüzümüze uygulayıp 30 dakika bekliyor ve su ile duruluyoruz.

Bal ve Limon

Birer tatlı kaşığı bal ve limonu karıştırıyor, yüzüme sürüp 20 dakika kurumasını bekliyor ve ardından yüzümüzü duruluyoruz.

Bu yazı 478 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara