Diş ağrısı sebepleri

Paylaş
 

Dişlerimiz bazen ağrıyabilir.Hatta ağrısına dayanamayıp acile bile gittiğimiz olabilir.Şimdi bir inceleyelim bakalım neden kaynaklanıyormuş bu diş ağrısı.

Bir veya birkaç dişinizin içten içe zonklayarak veya oldukça keskin bir şekilde ağrıması diş ağrısı olarak adlandırılırken, her hastalığın olduğu gibi bu ağrılarında belirli nedenleri bulunmaktadır. İşte diş ağrılarının nedenleri;

– Diş çürümesi: Ağrılar belirli bir süre kesiliyor, daha sonra ağrısını tekrarlıyor ve zonkluyorsa genellikle bu ağrı diş çürümesinin nedeni olabilir. Çok sıcak, çok soğuk içecek ve havaya karşı kendinizi korumanız gerekirken, çürük dişiniz için hemen bir uzman hekime başvurmanız gerekir.

– Dişçiden gelmiş olmak: Kısa bir süreç öncesinde dolgu işlemi, kanal tedavi veya diğer ağır tedavilere mahruz kaldı iseniz dişinizde birkaç saniyelik ağrılar oluşabilir.

– Dişeti hastalığı: Diş etlerinizi fırcaladığınızda bile kanıyorsanız veya diş etlerinizde şişmeler oluşuyor ise kesinlikle diş etlerinizi sıcak ve soğuk içeceklerle havalardan korumalısınız. Eğer bu hastalıklar etin iltihaplanmasına neden olursa, dişlerin yapısında bozulma görülebilir.

– Apse: Sürekli bir ağrınız bulunuyor, ısırdığınızda genel olarak dişleriniz ağrıyor, bir veya birkaç dişiniz sallanıyor ve bu bölgede ağır bir ateşlenme oluyorsa dişetinizde apse oluşumu olabilir

Bu yazı 515 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara