Eskiyen Dantellerinize Hayat Verin

Paylaş
 

Eskimiş dantellerinizden lamba yapın

Evinizdeki eskimiş, solmuş veya modası geçmiş dantellerden kurtulmak istiyor ama bir türlü onları atmaya kıyamıyorsanız, sadece 5 dakikanızı ayırarak bu muhteşem lambayı elde edebilirsiniz!

Birçok ev kadınının çeyizinin en nadide parçalarından biri olan danteller, günümüzde maalesef değerini yitirdiler. Değişen trend furyaları yüzünden o el emeği göz nuru dantelleriniz sizin bile gözünüze artık o kadar da güzel gelmiyor öyle değil mi? Hatta belki de onları çöpe atmayı düşünüyorsunuz…Sakın böyle bir hataya düşmeyin. Çünkü size önereceğimiz bu pratik dekorasyon önerisiyle ”modası geçmiş” diye tabir ettiğiniz dantellerinizi, komşularınızın ”Aa ne kadar güzel olmuş. Keşke bizim evdeki dantelleri atmasaydım” dedirtecek kadar güzel bir lambaya dönüştürebileceksiniz!Bu vintage lamba için;

Malzemeler

Açık hali en az 50 cm uzunluğunda olan eskimiş dantel (bu büyüklükte danteliniz yoksa uç uca gelebilecek şekilde birkaç danteli birleştirebilirsiniz)
1 adet balon
Şeffaf reçine (reçine yoksa sabitleyici herhangi bir malzeme olabilir)
Orta boy fırça
Bir adet ampul
Bir adet ampul yuvası
Gazete

Nasıl yapılır

Öncelikle balonunuzu sonuna kadar şişirin. Daha sonra dantellerinizi gazete kağıdının üzerine sererek, uç uca gelecek bir biçimde konumlandırın. Daha sonra uç uca getirdiğiniz dantellerin üzerine reçineyi (sabitleyiciyi) sürün. Burada dikkat etmeniz gereken konu reçineyi fazla kaçırmamanız olacaktır. Çünkü fazla kaçırdığınızda reçine arka yüzeye taşacak ve çirkin bir görüntü yaratacaktır.

Reçineleme işlemi bittikten sonra balonu dantellerinizin ortasına gelecek şekilde konumlandırın. Dantelleri balona sarın. Sarma işlemi bittikten sonra balonu yüksek bir yere asın ve reçinenin kurumasını bekleyin.

Reçine kuruduktan sonra balonu patlatın. Ampul ile ampul yuvasını birleştirin. Sertleşen dantellerinizin üst kısmının ortasına ampul ile ampul yuvasının girebileceği kadar bir boşluk sağlayın.

Görenleri retro modernliği ile şaşırtacak bir lamba yapmak, işte bu kadar kolay!

Bu yazı 2043 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara