Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etme…

Paylaş
 
Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır?,Püf Noktaları Nelerdir?,Hangi Boyalar Karıştırılır?,Bal Köpüğü Saç Rengi Boya Numaraları Neledir?… Bu soruların cevabını bu yazımızda sizler için derledik!…

Açık renkli bir saçınız var ise çok şanslısınız çünkü açık renkli saçlar da tek bayamada bile bal köpüğü rengi tutturulabilmekte.

Her dönem trend olan bal rengi saç modası özellikle bu yıl çok tutulan bir model oldu.Modayı yakından takip ediyorsanız ve bal köpüğü rengi saça sahip olmak istiyorsanız , uzman kuaförlerin deneyimlerini ve tavsiyelerini bu makalemizde sizler için hazırladık.

Saçlarınızda balköpüğü rengini elde etmek için bazı detaylar önemlidir.Bunlardan ilki, saç renginizin şu anki renginin ne olduğu ve hangi renk tonundan balköpüğü rengine geçmek istediğinizdir.Balköpüğü renginin uyumlu olduğu ciltler,bronz,esmer ve buğday tenlerdir.Balköpüğü beyaz cilt tonlu bayanları azda olsa soluk gösterebilir.

Saç renginiz sarı tonlarında yada açık kumral gibi açık tonlarda ise ve saç renginiz biraz daha açık olmasını istiyorsanız Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının yarısı,  koleston 9.3 altın sarısı tüp boyasının yarısını ve içine  1 şişe %9 oksidan’ı karıştırıp bir boya elde etmeniz gerekir.İyice birbiri ile karıştırıp saçlarınızın uçlarından diplerine doğru hepsini boyamalısınız.Saç dipleri daha çabuk ve kolay açıldığından dip boyasını en sona bırakmanız daha etkili sonuç almanızı sağlar.

Saçlarınız çok açık platin sarısı renginde ise, yine bu boya numaralarını ve markaları göz önüne alarak Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının % 70′ ni ve  koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının %40 ‘ni alıp birbiri ile karıştırmalısınız.

Saç renginiz kumral yada açık kahve renklerinde ise Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası, Palette 8.65 Kahve Köpüğü %30 ve yine %9 oksidasyonu karıştırıp yine ilk olarak boyamaya saç uçlarından başlamalısınız.Uçları boyadıktan sonra 5-6 dakika bekleyin.Daha sonra tüm kalan boyayı aşağıdan yukarıya doğru tüm saçınıza yedirin.Yaklaşık 35-40 dakika bekleyin.

Eğer saç renginiz koyu renklerde ise, siyah, kızıl ve koyu kahve gibi evde kendinizin boyamanızı tavsiye etmiyoruz.Mutlaka bir kuaförde saçlarınızı boyatın.İlk uygulamada sonuç alamasanız da saçlarınızı ton ton açtırarak siyah saç renginizi ve koyu saç renginizi bal köpüğü saç rengine dönüştürebilirsiniz.

Yukarıdaki saç boyaları ve markaların boya oranları, daha önce uygulanan tecrübeler baz alınarak verilmiştir.

 

Bu yazı 2315 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara