Gebelikte İyi Görünmek

Paylaş
 

Hamilelik dönemi bir bayanın hayatında yaşadığı en güzel tecrübedir. Bu dönemde, çok fazla fiziksel değişim gerçekleşmiş olmasına karşın, hamile kadınlar yinede çok şık ve zarif görünebilirler. Hamilelik döneminde, şık ve zarif olmak için yapmanız gerekenlerden oluşan bir liste düzenledik. Burada yer alan püf noktalarına uyarak, hamilelik döneminizde çok şık ve zarif görüneceksiniz.

– Sezonun modasına uygun jeans ve pantolonları tercih edebilirsiniz. Demode modellerden uzak durmanız şık görünmenize yardımcı olur. Günümüz trendleri incelendiğinde, hamile ürünleri satan mağazalarda, sezonun modasına ait tüm giysileri bulabilmeniz mümkün. Boy kilo ve fiziksel ölçülerinizi göz önünde bulundurarak seçmeniz gereken hamile kıyafetleri, kısa boylular için bol paça olmayacak pantolonlar, uzun boylular için ise, kısa olmayacak pantolonlar seçilmelidir. Pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, pantolonunuzun göbek altı giyilmesi gerektiğidir. Göbeğinize baskı yapmayacak rahat pantolonları seçmelisiniz.

– Hamilelik döneminde kombinasyonları uyumlu ve doğru seçmek çok önemlidir. Bunun için öncelikle şık bir bluz seçerek işe başlayın. Ardından seçmiş olduğunuz bluza göre uyumlu olacak, el çantaları ve ayakkabılar seçerek kombinasyonları daha uygun hale getirebilirsiniz. Çünkü bluzunuz ilk dikkat çekecek olan giysiniz olacaktır. Bu nedenle bluz seçimi önemlidir.

– Giysileriniz, gebelik döneminde sizi mutlu edecek ve kendinizi iyi hissettirecek objelerdir. Bu nedenle özellikle hamilelik döneminde, giysilerinize ekstra özen göstermelisiniz. Sizi mutlu eden tarzda giysileri belirleyin ve bu doğrultuda seçimlerde bulunun. Olmak istediğiniz tarz neyse, emin olun hamile giysileri satan mağazalarda bu tarzda giysiler mevcuttur. Dikkat etmeniz gereken tek nokta rahat giysiler seçmeniz gerektiğidir. Özellikle uzun elbiseler, hamilelik döneminde çok hoş sonuçlar erebilmektedir. Seçmiş olduğunuz elbisenize uygun olarak, kısa topuklu bir ayakkabı, zarif bir el çantası ve hoş küpeler kullanarak, çok şık görünebilirsiniz. Hamilelikte makyaj ise, göreceli bir kavram olmakla birlikte, hamilelikte saflığı ve temizliği ifade etmesi açısından, hafif makyajlar daha iyi sonuç vermektedir. Hafif bir dudak parlatıcısı, iyi görünmenize yardımcı olacaktır.

– Saç modeli seçimlerinde ise, hafif kabarık modeller, topuz ve atkuyruğu gibi modeller hamile bayanlarda çok hoş durmaktadır. Ayrıca manikür ve pedikür yaptırmak sizi çok daha bakımlı gösterecektir. Ancak manikür ve pedikürü evde kendiniz yapmak sağlık ve temizlik açısından çok daha sağlıklı ve hijyeniktir.

– Gebelik döneminde kendinizi iyi gösterebilmek için en iyi araç, el çantaları ve ayakkabılardır. Ayrıca gebelik döneminde alacağınız ayakkabı ve çantalar, hamilelik döneminden sonra kullanılmaya devam edecektir.

Gebelik kadınların yaşamlarında yaşayabilecekleri en güzel tecrübelerden birisidir. Gebelik döneminde de kadınlar gayet bakımlı, zarif ve şık görünebilirler. Aşağıda bu konuda bazı ipuçlarını bulabilirsiniz.

1. Modaya uygun pantolon ve jeanler giyilebilirsiniz. Bunun için hamile elbiseleri satan mağazalardan uygun, zarif ve şık gösteren pantolonlar seçin.

2. Kendinize şık bluzlar seçin. Bunları ayakkabı ve el çantası ile olabildiği kadar uyumlu hale getirin.

3. Elbiseler gebelik döneminde zevk katacak ve en rahat hissettirecek kıyafetlerdir. Elbiseler kadını ayrıca gebelik döneminde oldukça sofistike gösterir. Elbiseyle birlikte gayet şık duracak bir alçak topuklu ayakkabı, küpeler, el çantaları, hafif bir makyaj çok güzel görünmenize yardım edecektir.

4. Atkuyruğu, topuz veya hafif kabarık saçlar hafif bir bakımla birlikte oldukça çekici görünmenizi sağlayabilir.

5. Manikür yapmayı ihmal etmeyin. Mümkünse manikürü evde kendi başınıza yapmak daha hijyenik ve sağlıklıdır.

6. Eğer makyaj yapmak istemiyorsanız, hafif bir dudak parlatıcısı ve sürme de güzel görünmenize yardımcı olur.

7. Gebelik döneminde güzel ve iyi görünmek için yapabileceğiniz en iyi yatırım ayakkabı ve el çantalarına olmalıdır. Bunları bebek doğduktan sonra da giyinmeniz ve kullanmanız mümkündür.

Bu yazı 710 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara