Genital Estetiğinin Kadın Sağlığı İçin Önemi Nedir?

Paylaş
 

 

Estetik operasyonları sadece güzellik için değil ayrıca sağlık açısından da yaptırılan işlemler arasındadır. Kadın sağlığı denildiğinde akla ilk gelen estetik türü ise genital bölge estetiğidir. Özellikle doğum sonrası oluşan deformasyon ve esnemeye bağlı olarak oluşan rahatsızlıklar tedavi edilmez ise ciddi rahatsızlıklara yola açabilmektedir. Gerek psikolojik gerekse de kadın sağlığı açısından oldukça önemli bir operasyon olan genital estetik mutlaka güvenilir ve başarısını kanıtlamış yerlerde yapılmalıdır.

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

18 yaşını doldurmuş her hangi bir rahatsızlığı olmayan her kadın genital estetik ameliyatı olabilir. En çok tercih edilen genital estetik türleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

İç ve dış dudak (Labioplasti) estetiği
Klitoral Hudoplasti
Vajina Daraltma
Genital Bölge Beyazlatma
Büyük Dudaklara Dolgu / Küçültme
Kızlık Zarı Onarımı

Birden fazla doğum yapan yada doğum sırasında zorlanma yaşayan kadınların tercihi ise vajina daraltma işlemidir. Bu işlemde doğum kesesinde aşırı zorlanmadan dolayı oluşan genişleme ve deformeler giderilmektedir. Bu ameliyat aynı zamanda cinsel anlamda sorun yaşayanlar içinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Labioplasti ise iç / dış dudak sarkmalarında uygulanan bir yöntem olup vajina bölgesindeki kötü dış görünümü giderilmek için kullanılmaktadır.

Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?
Genital estetik konusunda fiyat unsurunu belirleyen en önemli faktör tercih edilen estetik türü olmakla beraber hekimin niteliği ve estetik merkezinin kalitesi son derece önemlidir. 2017 yılında ortalama fiyatlandırma ise 2.000 ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bu yazı 747 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara