Geride Kalan 2014 Yılı Moda Trendleri

Paylaş
 

2014 yılını geride bırakmaya hazırlanıyoruz.Peki 2014 yılı moda trendi olarak bizlere ne kattı? Sizler için 2014 yılının başlıca trendlerini derledik.

Acısıyla tatlısıyla 2014 yılını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Her yıl olduğu gibi 2014 yılı da hayatımıza birçok yeni moda trendleri kattı. Bu moda akımları 2015 yılında da etkisini sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor. Şimdi hep birlikte 2014’ün öne çıkan moda trendlerini hatırlayalım…

Saçlarda ombre

Birkaç sezondur hayatımızda olan ama çok fazla gün ışığına çıkmayan ombre saç modası, 2014 yılında altın çağını yaşadı. Defilelerden moda haftalarına, sokak modasından kırmızı halı ünlülerine kadar her yerde gördüğümüz bu saç rengi sezona renkli bir hava kattı.

Sanki saçlarımızın uçları güneşten açılmış gibi duran ve doğal bir parlaklık sağlayan ombre, koyudan açığa ya da açıktan koyuya şeklinde yapılıyor.

Saçınızın uçlarının birkaç ton açılması ile başlayan ombre trendi şimdi yerini daha farklı renklere bıraktı.Tarzına ve saçlarına güvenen kadınlar artık ombrelerini daha renkli kullanıyor. Siz hala saçlarınızı ombre yaptırmadıysanız üzülmeyin çünkü 2015 yılında da ombre modasının izleri devam edecek…

Giysi ve aksesuarlarda püskül

Birkaç sezondur kendini iyiden iyiye hissettiren püsküller, 2014 sezonuyla birlikte trend listelerinde hızla ilerlemeye başladı. 2015 yılında da görmeye devam edeceğimiz püsküllere, markalar koleksiyonlarında farklı yorumlarıyla yer verdiler. Kimi marka şık ve ışıltılı halleriyle püskülleri kullanırken, kimisi de bohem havası estiriyordu. Aksesuarlardan özellikle çantalarda sık kullanılan püsküller, tasarımcıların adeta vazgeçilmezi oldu.

Püskül trendinin sokak stilindeki yansımasına bakacak olursak, yavaş yavaş sokakları da fethettiğini görüyoruz. En çok ceket kollarında, eteklerde, pantolon paçalarının uçlarında ve elbiselerde rastladığımız püsküllerin her hali birbirinden farklı ve şık.

Makyajda nude

2014 yılı koleksiyonlarında moda haftalarında dikkat çeken diğer bir trend ise”no make up” trendi. Neon ve canlı renklere inat olarak karşımıza çıkan bu trend sanki yüzünüzde makyaj yokmuş gibi bir görüntü oluşturuyor.

Yokmuş gibi, parıl parıl, ışıl ışıl, göz alıcı bir cilt ve göz makyajı olan nude makyaj 2015 yılında da etkisini sürdürmeye devam edecek…

kaynak:kadınvekadın

Bu yazı 1281 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara