Güzellik iksiri balkabağı şurubu

Paylaş
 

Güzelliğine ve bakımına düşkün bayanların bir çok konuda ortak fikre sahip olduklarını biliyoruz. Güzellik iksirlerinin bir çoğu sebze ve meyvelerden elde edilmektedir. Doğal yollarla genç ve her daim bakımlı görünmek için vücudu dışarıdan ve içeriden desteklemek gerekmektedir. Kadınların saç, cilt bakımı ve vücut güzelliklerini dengelemek için kullandıkları iksirlerden biri de balkabağıdır. Balkabağından elde edilen şurup ile güzelliğinize güzellik katacak, sağlıklı yaşamanın da keyfine varacaksınız. Balkabağı şurubu Şems Aslan tarafından tavsiye edilen mucize niteliğinde olan iksirlerden biridir.

1 adet orta boy balkabağı, 500 gr. bal, 500 gr. sy ve 500 gr un ile hazırlanmaktadır. Öncelikle balkabağının üzerini kapak şeklinde keselim. Daha sonra tahta kaşık yardımıyla balkabağının çekirdeklerini çıkaralım. Kabağın içini dolduracak şekilde bal döküp balkabağının kapağını kapatalım. Kapağın kenarlarını kendi hazırladığımız hamur ile kapatalım. Hazır olan balkabağını 9 gün süre ile karanlık ve serin bir yerde bekletelim. Hazır olan balkabağı şurubunu cam bir kavanoza koyup buzdolabında saklayalım. Hazır olan güzellik iksirinden sabah ve akşam olmak üzere içelim. Güzellik bir bütün olduğu için vücudunuzun her yerine olumlu etki edebilen mucizevi meyvelerden biridir.

Balkabağı karışımıyla içeriden destek verdiğimiz gibi, dışarıdan da destekleyebiliriz. Balkabağı şurubundan yüzümüze sürüp güzelliğimizi katmerleyebiliriz. Balkabağı şurubu saç, tırnak, cilt ve vücudun temel güzelliklerini açığa çıkaran özelliğe sahip olması ayrıca tercih sebebidir. Balkabağı şurubu cildi yenileyen, güzelliğinize güzellik katan tariflerden biridir. Cildinizi her daim genç tutacak, düzenli bir kullanım sonrasında farkını gösterebilecek tarifler arasındadır. Her zaman uygulanabilecek evinizin güzellik merkezi olacak olan balkabağı sihrine sizler de dahil olmalısınız

Bu yazı 470 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara