Hızlı kan yapıcı formüller

Paylaş
 

Kansızlık kırmızı kan hücrelerinin normalden daha yavaş çalışması sonucu oluşur. Kansızlık sorunu günümüzde genç yaşlı bir çok kişide görülür. Belirtileri olan yorgunluk, bitkinlik, kuvvetsizlik ve nefes darlığı gündelik hayatı sekteye uğratır. Kansızlık erkeklerden daha çok kadınlarda görülür. Yeterli ve dengeli beslenememekten kaynaklı olan demir eksikliğine bağlı oluşan kansızlık bir çok hastalığı da beraberinde getirir. Kansızlık öncelikle tedavi edilmesi gereken durumlardan biridir. Kansızlık üzüm, dut ve keçiboynuzu pekmezi, arı poleni oldukça faydalıdır. Vücudun demir emilimini azaltan çay, kahve, sigara, alkol gibi içecekler kansızlığa davetiye çıkaran unsurlardır. Kansızlığı oluşturan faktörleri ortadan kaldırdıktan sonra yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermek gerekiyor.

Kara üzüm, harnup, kuşburnu çekirdeği unu, badem içi ve leblebi hızlı bir şekilde vücudunuza kan takviyesi yapacaktır. Tüm malzemeleri karıştırıp bir kaseye koyalım. Her gün aç karnına 2 yemek kaşığı yiyelim. Hızlı şekilde kan yapıcı olan besinleri düzenli olarak tüketmek de yarar vardır. Daha sonra kabukları soyulmadan havuç ve turp rendeleyelim. Çiğ olarak biraz lahana ve ıspanak doğrayalım. İçine zeytinyağı ekleyip tüketelim. Yeşil yapraklı sebze ve meyveler de kan yapıcı özelliğe sahiptir. Bu süreçte hazır gıdalardan uzak duralım. Asitli içecekler, fast food tüketimini hayatımızdan çıkarmak çok faydalı olacaktır. Kırmızı et tüketimini mutlaka haftada 2 güne çıkaralım.

Pancarı haşlayıp günde 3 bardak olmak üzere suyunu içelim. Bilindiği gibi kırmızı sebzelerin de kan yapıcı özelliğinden faydalanmak gerekiyor. Isırgan yaprağı da kansızlık tedavisinde önemli rol oynar. 1 bardak kaynamış suya 8 gr. ufalanmış ısırgan yaprağı koyup 10 dakika demleyip suyunu içelim. Çok faydalı olacaktır. Kendinizi zinde hissetmek, zihinsel ve bedensel yorgunluğunuzu tedavi etmek için mutlaka kansızlık sorununa çare bulmanız gerekiyor.

Bu yazı 424 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara