Kabızlık için çay tarifi

Paylaş
 

Kabızlık bir çok kişide görülebilen sindirim sistemi bozukluğudur. Gündelik hayatı sekteye uğratan kabızlık için önerilen çay tarifleri bağırsak düzeninizi dengeleyebileceksiniz. Sindirim sorunu olan kişilerde şişkinlik, mide ağrısı, yorgunluk, iştahsızlık beraberinde gelir. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde kabızlık rahatsızlığına çözüm getirmek gerekmektedir. Doktor Hakan Güveli tarafından tavsiye edilen bitkisel karışımlar ile sindirim sisteminiz de arınmışlık hissedeceksiniz. Kabızlık beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık, sindirim sistemi bozukluğu ve az sıvı tüketmekten kaynaklıdır. Sağlıklı ve şifalı bitkiler sayesinde bağırsak fonksiyonlarınızı düzenleyebileceksiniz.

30 gr. kimyon, 20 gr. rezene, 20 gr. sinemaki ve 30 gr. ıhlamur ile kabızlığa acil çözüm bulmuş olacaksınız. Yeteri kadar kaynamış suyun içine şifalı bitkileri ekleyip demleyelim. Sonrasında süzüp içelim. Sindirimi kolaylaştıran çay için 15 gr. karnıyarık tohumu, 20 gr. rezene, 20 gr. papatya, 15 gr. keten tohumu ve 20 gr. meyan kökü ile sindirimi kolaylaştıran çayınızı hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde yeterli miktarda su ile demleyip süzüp içebiliriz. Bilindiği gibi kabızlıkta oluşan gaz problemi de kişileri rahatsız etmektedir. Gaz sıkıntısını gidermek için de Doktor Hakan Güveli tarafından önerilen bitkileri mutlaka denemelisiniz.

Gaz sıkıntısı yaşayanlar için 10 gr. zencefil, 20 gr. adaçayı, 20 gr. kişniş, 30 gr. papatya ve 25 gr. akdiken ile çayınızı hazırlayabilirsiniz. Öncelikle beslenme şeklinizi gözden geçirin ve sonrasında şifalı çayları hazırlayıp için. Buna ek olarak nane çayı da sindirim sistemini ve kabızlık sıkıntılarını yok edecektir. Buna bağlı oluşan hazımsızlık ve şişkinlik sorunlarının çözülmesinde çok yardımcı olur. Rezene de yalnız başına acil durumlarda çözüm olarak kullanılabilir.

Bu yazı 444 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara