Kadınların en çok yaptığı ilişki hataları

Paylaş
 

Alışkanlık haline getirdiğiniz bazı davranışlarınız, farkına varmadan ilişkinize zarar verebilir. Belki de sadece partnerinizi çok sevdiğiniz için yaptığınız bu hareketler, onun sizden uzaklaşmasına sebep olabilir.

Kendinizi bunlardan arındırarak çok daha sağlıklı bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Telefonunu ya da bilgisayarını karıştırmak

Çoğumuz bunu yapmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Telefon veya bilgisayar karıştırmanın son derece yanlış olduğu da biliyoruz üstelik. Gizli gizli mesajları okumak ya da sosyal medya hesaplarına girmek hem kişisel alana yaptığınız bir saygısızlık hem de ona olan güvensizliğimizin bir işareti. Bu noktada partnerinize neden güvenmediğinizi kendinize sormalı ve bu güvensizliğin altında elle tutulur bir sebep var mı yok mu karar vermelisiniz. Bir sebep bulamıyorsanız, kendinizi değiştirmek için çabalamalısınız.

Kim olduğunuzu unutmak

İlişkide belki de en sık yaptığımız hata, ilişkiye başlamadan önce nasıl biri olduğumuzu unutmak. Sizin ilgilenmeniz gereken bir aileniz, arkadaşlarınız, işiniz veya okulunuz var. Tüm bunlar, partnerinizden önce de vardı. Ayrıca hobilerinizi, yapmaktan keyif aldığınız şeyleri veya inandığınız doğruları da unutmamanız gerekiyor. Sırf bir ilişkiye başladınız diye, tüm bunlardan vazgeçmeniz ya da tüm hayatınızı partnerinizin üzerine kurmanız ilişkinize zarar verebilir. Unutmayın partneriniz sizi bu halde tanıdı ve sevdi, aslında bir değişime ihtiyacınız da yok.

İlişkinizi diğer ilişkilerle kıyaslamak

Partnerinize sürekli çevrenizdeki diğer ilişkilerden bahsetmeniz ve bunu kendi ilişkinizle kıyaslayarak yapmanız hiç doğru değil. Arkadaşınızın sevgilisiyle nerelere gittiğinden, ona alınan hediyelerden ya da onların ne kadar mutlu olduğundan bahsetmek ilişkinize hiçbir şey katmaz. Bunlardan bahsederseniz, sevgiliniz size yetmediğini ya da bu ilişkinin sizi mutsuz ettiğini düşünebilir. Bu yüzden her ilişkinin kendi içinde güzel yönlerinin ve sorunlarının olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İişkinizde memnun olmadığınız yönler varsa, bunun sadece partnerinizin değil sizin de sorumluluğunuz da olduğunu unutmayın.

Sürekli birlikte vakit geçirmek

Birlikte çok fazla vakit geçirmek de ilişkinize zarar veren hatalarda biri maalesef. Her ne kadar onun hayatının her alanına dahil olmak ya da tüm vaktinizi onunla geçirmek isteseniz de, hem kendinize hem de ona biraz kişisel zaman geçirme şansı vermelisiniz. Partnerinizin arkadaşlarıyla dışarı çıkmaya ya da biraz yalnız kalmaya da ihtiyacı olabilir. Onu sürekli sizinle olması için zorlamayın. Bu, sizden uzaklaşmasına neden olabilir.

Değiştirmeye çalışmak

Partnerinizin hoşunuza gitmeyen özellikleri olabilir elbette. Ancak onun rahatsız olduğunuz her ufak davranışını değiştirmeye çalışmanız ve bunu bir alışkanlık haline getirmeniz ilişkinizde sıkıntılara sebep olabilir. İzlediği programlar ya da giydiği kıyafetler için sürekli eleştiri yapmamalısınız ve değişmesini istememelisiniz. Tüm bunlar onu sevmediğinizi düşünmesine neden olabilir. Birlikte olduğunuz kişiyi olduğu gibi sevmeye çalışın eğer bunu başaramıyorsanız, zaten ilişkinizin sağlıklı bir şekilde yürümesi pek de mümkün değil.

Sorunları konuşmamak

Partnerinize kırıldığınızda ya da kızdığınızda bunu içinizde yaşamanız, konuşmak ve çözüm aramak yerine onun anlamasını beklemeniz de bir an önce kurtulmanız gereken bir alışkanlık. Her sorunu içinize atmaya devam etmeniz sadece beklemediğiniz bir anda ufacık bir nedenle her şeyin ortaya dökülmesine ve çok büyük bir tartışmaya neden olabilir. Sorunları konuştuğunuzda kavga etmekten ya da ilişkinizin ayrılıkla sonuçlanmasından korkabilirsiniz. Aslında tüm bu sorunları içinize attığınızda oluşabilecek sorunlardan korkmalısınız.

 

 

 

Bu yazı 837 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara