Kavitasyon Nedir? Kavitasyon Özellikleri

Paylaş
 

Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Ultra kavitasyon liposuctiondan hangi özellikleri ve avantajları nelerdir?

Liposuction veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir.

Ultra kavitasyon avantajları: Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.

Erkeklere de bu uygulamalar; Tabi ki erkeklere de bu uygulamaları rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Sonuç alabilmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler; Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle beraber nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez.

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

Kaç seans uygulama gerekir; Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

Kimlere yapılmaz; Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar.

Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde. Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde. Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde kullanılmaz.

Düşük frekanslı ultrason dalgaları.Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

Gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır.her seans 40 dk sürmektedir.Seanslar haftada 1 uygulanmaktadır.

Ultrasonik kavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi nasıl çalışır?

Ultrasonik kavitasyon sistemi en gelişmiş ve teknolojinin nimetlerini en iyi derecede kullanan bir bölgesel
zayıflama yoludur. Dünya çapında bir çok zayıflama merkezi ile güzellik merkezleri, bu yöntemi kendi
bünyelerinde kullanmaktadır. Kavitasyon cihazı adı verilen bu sistemin temel çalışma prensibi, 3 MHz ile
1 MHz arasındaki ses dalgalarını vücutta selülitleri tedavi etmek veya bölgesel yağları eritilmek istenen
dokulara odaklanması ilkesine dayanmaktadır.Özellikle cildin kolajen dokusuna ve derinlerdeki bağ dokuya nüfuz
edebilen ultrason dalgaları, cildin altında sarkmalara ve selülitlere neden olan inatçı yağ dokularını kolaylıkla parçalayarak lenf ve kan yoluyla vücut dışına atılmasını sağlamaktadır. Kalça, basen, bacak, bel, göbek ve kol bölgelerinde bulunan yağlar ile selülitler zararları olmayan bu yöntemle kısa sürede genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

Kavitasyon için kaç seans gereklidir ?

Bölgesel zayıflama istenilen bölgede ilk seanstan itibaren elle tutulur bir yumuşama ardından sertleşip küçülme hissedilir. Kavitasyon yapılacak bölgeye göre haftada 1 olmak üzere 6-8 seans yapılması yeterlidir. Özel bir diyet ,spor takviyesi gerekmemekle birlikte nasıl olsa kavitasyon uygulaması yaptırdım diye fazla yemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur.

Bu yazı 737 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara