Kızlık Zarı Sorunu Kabusunuz Olmasın

Paylaş
 

Operasyonel olarak kızlık zarı diktirme Ankara ilinde çeşitli sosyal sebeplerden dolayı, kadınların en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Kültürel ve çevresel baskılar birçok kadını çaresiz bırakmakta ve çözüm üretmeye yönlendirmektedir. Binlerce yıldır insanlık tarihinde kızlık zarı gelen kültürel etkiler ile bekaretin bir simgesi haline gelmiştir. Latince kökenli hymen olarak bilinen kızlık zarı diktirme amaçlı yapılan operasyonların ismine de hymenoplasti denir. Bilimsel ismi ile hymen bölgesi ailesel baskılardan ve toplumsal normlardan dolayı problem yaratabilmektedir.

Pek çok değişik sebepten dolayı yırtılabilen kızlık zarı bazı kadınlarda doğuştan belli özelliklere sahip olduğundan dolayı kanama söz konusu olmayabilen de bir yapıdır. Hymenoplasti, yani kızlık zarı operasyonu alanında uzman doktorlar, profesyonel bir şekilde, herhangi bir sağlık riski ortaya çıkmadan kızlık zarı dikim operasyonu yapmaktadır. Bu alanda poliklinik hizmeti ve eren Op. Dr. Uzay YILDIRIM kadınların bu sorununu korkulu rüya olmaktan çıkarmaktadır. Operasyonel olarak kızlık zarı diktirme Ankara ilinde güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

 Nedir, Neden Önemlidir?

Vajina bölgesinin dışından 1-2 santimetre içerisinde bulunan kızlık zarı, oldukça ince bir yapıdadır. Kızlık zarı zedelenmesinin sebebi soğan zarı inceliğindeki narin yapıdan kaynaklıdır. Dışarıdan çok şiddetli olmayan bir fiziksel etki dahi kızlık zarı ince olduğundan bozulmaya sebep olabilmektedir. Örneğin belli sporları yaparken veya mastürbasyon esnasında kızlık zarında yırtılma gerçekleşmesi çok normal bir durumdur.

Kızlık zarının biyolojik olarak kadın bedenine sağladığı faydalar oldukça çoktur. Vajinanın iç kısmına mikropların ve virüslerin geçmesini bu zar engeller. Bu yüzden kızlık zarı diktirme Ankara ve diğer illerinde olduğu gibi Amerika’da hatta Avrupa’nın pek çok ülkesinde de bekareti ifade eden bir olgu haline geldiği için diktirme talepleri olmaktadır.

 Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının bozulmasında genelde iki temel durum mevcuttur. Spesifik vakalar arada söz konusu olsa da, temel olarak iki tip bozulmadan söz edilmektedir. Kısmi, bölgesel bir yırtılma ile genel bir kızlık zarı yırtılması durumlarında ortaya çıkan fiziksel sonuçlar farklıdır. Kızlık zarının yırtılmasının en belirgin belirtisi kan toplanmasıdır. Ayrıca zarın yan kısmında morluklar olması da yırtılmanın habercisidir. Kesin çözüm ile birlikte poliklinik ortamında kızlık zarı diktirme Ankara operasyonları için uzayyildirim.com adresini ziyaret ediniz.

Bu yazı 492 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara