Kolları İnceltmek İçin Öneriler

tuz peelig

Kollar, kilo alınması halinde en çok belli eden alanlardandır. Bu bölgeyi zayıflatmak için bazı uygulamalar yapılabilir.

Bütün Hedeflenmeli

Bölgesel zayıflama   isteyen birinin öncelikle bütünde kilo vermeyi hedeflemesi gerekir. Yani tek bir bölgeye yönelik diyet olmamakla beraber bütünde zayıflama sağlanması sonrasında  bölgesel zayıflama   hareketleri yapılabilir.  Yani önce bütünde zayıflama sonra da bölgesel olarak işlem yapılmaya özen gösterilmelidir.  Zaten sadece bir bölgeye odaklanarak hareket yapılması bir süre sonra rutine bineceğinden fark oluşmasını engeller.

 Kollara Yönelik Sporlar Yapın

Bazı spor dallarında kollar daha fazla ön planda olduğu  için bölgesel zayıflama   kendiliğinden ve daha kolay gelişebilir.  Örneğin voleybol, tenis, yüzme, ağırlık kaldırma gibi sporlarda kol bölgesine daha fazla odaklanırsınız.   Bu gibi sporlardan düzenli olarak devam edebilceğiniz birini seçerek bis süre rutin yapabilirsiniz. Bölgesel zayıflama   kendiliğinden oluşacaktır.  Ayrıca ev işlerinde de kollara odaklanmak güçlendirici ve toparlayıcı bir etki yapabilir.

 Masajla Sıkılaştırma

Bazı bitkisel kökenli cilt bakım yağlarını kullanarak, düzenli masajla bölgesel zayıflama   sağlanabilir. Yani kollarınıza masaj yapılırsa bir süre sonra  sıkılaşmayı hissedersiniz.isteyen kişiler inceltici krem alarak ürün bazlı bölgesel zayıflama uygulmaları da yapabilir.

 Yarım Ve Tam Şınav

Kolları en etkili çalıştıran bölgesel zayıflama  hareketlerinden biri de şınavdır.  Şınav çekerken zorlanıyorsanız öncelikle yarım şınnavdan başlayabilirsiniz.  Sonra yavaşça tam şınava geçip zamanla artırabilirsiniz. Ancak sporunuzun içinde bir parça olarak şınava yer vermek mantıklı bir süreç olacaktır. Sadece birkaç dakika bölgesel zayıflama   için şınav çekilirse hafif sıkılaşmadan öteye gidilmez. Vücudun bütünü ve sonra da özelde kollar hedeflenmelidir.

Şekerli Ürünleri En Aza İndirmek

Bölgesel zayıflama   için en temel kurallardan biri de beslenmeyi düzene sokmak, kötü beslenme alışkanlıklarını da gidermektir. Yapay şekerden oluşan ürünleri tüketmemek ya da birkaç haftada bir sütlü tatlı ya da bitter çikolata gibi ürünlerle almak, miktarını ayarlamak gerekir. Harcanmayacak  enerjiyi şeker halinde almamaya özen göstermek gerekir. şekere alternatiflerinizi sağlıklı seçerek ideal sonuçlar alabilirsiniz.  Meyve bu açıdan en iyi alternatiflerdir. Ayrıca hurma ve muz ile yapılan doğal şekerli tatlılar internette çok sayıda yer almaktadır. Bu şekilde şeker almak, size glisemik indeks artısı sağlar. Yapay şekerler vücudun ihtiyacı olmayan ürünler olduğundan besin değeri de yoktur ve aslında kısa süreli seratonin ve mutluluk hissi dışında kilo ve harcanması gereken enerji demektir. Şekerden sonra harcanmayan enerji yağa dönüşür. Bu da kollarınızın incelmemesi demektir.

 

 

 

Bu yazı 357 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara