Makyaj malzeme temizliğinizi katı sabunla yapın (Video)

Paylaş
 

Makyaj malzemelerinizin kullanabilirliğini artırmak için temizliğine önem vermelisiniz. Bunun için en kolay yöntem katı sabunla temizlemek.

Makyaj ve Kostüm Uzmanı Umay Korgül Gelgör makyaj malzemelerinin nasıl temizlenmesi gerektiğini Kadınvekadın takipçileriyle paylaştı…

Makyaj malzemelerinin temizliği ve hijyeni çok önemli olduğunu, evde uygulama yaparken üçgen süngerleri, göz çevresi süngerlerimizi ve fırçalarımızı sürekli temizlememiz gerektiğini belirten Gelgör, “Temizledikçe kalıcılığını artırıyorsunuz aslında malzemenin. Daha uzun süre sizinle beraber oluyorlar. Çünkü boya birikiyor içinde ve o boyayı atmamız gerekiyor” dedi.

En kolay yöntem katı sabun

Fırçaların ve süngerlerin temizliğindeki en kolay yöntemin katı sabun olduğunu söyleyen Gelgör, “Fırçayı katı sabunun üzerinde gezdirerek temizleriz ve fırçaları zorla kurutmamamız gerekir. Bir yere sürterek ya da bir havlunun üstünde suyunu alarak değil, fırçayı iyice yıkadıktan ve boyanın tamamen aktığından emin olduktan sonra büyükçe bir havlu ya da selpağın üzerine dizerek kendi kendine kurumasını beklemeliyiz ki fırçaların kılları dökülmesin” şeklinde konuştu.

“Aynı şey süngerler için de geçerli” diyen Gelgör, süngerlerin de yine katı sabunlarla temizlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Makyaj malzemeleri nasıl temizlenmeli İZLE:

 

 

 

Profesyonel anlamda kullanılan farklı solisyonların olduğunu söyleyen Gelgör, şöyle devam etti: “Dışarıda da rahatça bulunabiliyor artık. Daha çok profesyonel makyaj malzemesi satılan yerlerde vardır. Fırça temizleme solisyonlarıdır bunlar. Bir bardağın içine koyarsınız o solisyonu. Fırçaları batırırsınız. Alkollü bir şey olduğu için de çabuk kurur.”

kaynak:kadınvekadın

Bu yazı 1387 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara