Mimikler Zamanla Kırışıklıklara Dönüşmesin!!!

Paylaş
 

 

 

 

500_F_40274082_HGQBPCjwXbuHFBk2Izp7fvoqAghCFFuN

Yaşlandıkça, burnumuzun köşelerinde ve ağzımızın kenarlarında can sıkıcı çizgiler oluşur.Kaşlarımızı çatarak gerek kızgınlığımızı belli etmek gerekse güneş ışınlarına tepki vermek maksadıyla yüzümüzü yıpratırız aslında…

Derin kırışıklıklarla baş edebilmek için birkaç seçenek var, bunlardan biri de dolgu ve yağ iğneleri. Hangi dolgunun bizim için en doğru seçim olduğunu anlayabilmek için yaşımızı referans olarak almalıyız. Estetik Cerrahı Christine A. Hamori, hafif çizgi ve kırışıklıklara sahip olan genç kadınlar için, Juvéderm ve Restylane gibi, etkisi dokuz ay kadar devam eden hyalüronik asit bazlı dolgular öneriyor:

“Ellilerinde ve daha fazla olan kadınların yanaklarındaki yağ miktarı azalır, böylece yanaklar aşağı doğru düşer, kırışıklıklar da belirginleşir. Bu kadınlara Sculptura Aesthetic ya da Radiesse uygulamalarını tavsiye ediyorum. Kolajen sayesinde hacim kazanan yanaklardaki kırışıklıklar kayboluyor.”

Kırışıklıklar için dolgu…

İğnelerle nazolabial çizgiler ve derin kırışıklıkları doldurabilirsin ama yağ transferi ile daha kesin sonuçlar alırsın. Cildin üzerinde oluşmuş daha derin ve geniş kırışıklıklar için yağ transferini tercih etmelisin. Vücudun başka bir bölgesinden sağlanan yağ, kırışıklıklara enjekte ediliyor.

Doktor Hamori, yağ transferi ile yanaklara hacim sağlanacağını, nazolabial çizgi ve derin kırışıklıkların kaybolacağını söylüyor. Ama hastalar operasyonun riskli olabileceğini de gözardı etmemeli. İstenilen sonucu elde etmek için birden fazla operasyon gerekir. Yağın sağlanabileceği alanı belirlemek de zaman ister. Operasyon sonunda ciltte yara ve şişme olabilir.

Aslına bakarsanız her yaşın kendine has güzellikleri var eğer kırırşıklıklar beni etkilemiyor diyorsanız gereksiz arayışlara girmeyin.

gal413

Gülüşünüze ve doğallığınıza engel olmayın…

Bu yazı 905 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara