Oyunculuk Eğitimi Ve Cast Ajansı Seçimi

Paylaş
 

Teknolojinin ilerlemesi başka bir deyişle üretimin artması ve maliyetin düşmesi televizyon, bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin herkesin evinde yerini almasını kolaylaştırmıştır. Bununla birlikte dizi ve film izlemek gibi aktiviteler de bireylerin rutinleri haline gelmiştir. Televizyon ve sinemanın hızlı tüketilen birer aktivite aracı haline gelmesi, sektörde yer alan dizi, reklam ve filmlerin sayısının da hızlı bir şekilde artmasını sağlamıştır. Böyle bir durum oluşması dolaylı olarak sektörde oyuncu ihtiyacının doğurmuştur.  Yapım şirketlerinin ve yönetmenlerin istedikleri karakterde ve fiziksel yapıdaki oyuncuyu bulabilmesinin yanında bulunan oyuncunun çalışma şartlarına uyum sağlayabilmesi, yaratıcı ve deneyimli olması da büyük önem taşımaktadır.

Oyuncu ihtiyacının artması ile birlikte birçok cast ajansı ve oyunculuk eğitimi veren kurumlar kurulmuştur. Oyunculuk eğitimi veren özel ya da kamuya ait kurumların bireylere teorik ve pratik bilgiler sağlaması, bireyin oyunculuk kariyerinde yükselmesi için ne yazık ki yeterli olmamaktadır. Bellirli bir ücret karşılığı, mülakat veya sınav yoluyla girilen bu kurumlar ancak oyuncu olmak isteyen bireylerin bilinçlenmesini ve sektöre yakınlaşmasını sağlamaktadır. Bunun yanında doğru bağlantılar kurmak ve en önemlisi doğru kariyer planını yapmak oldukça önemlidir. Bunun için kurulan cast ajansları başvuran adaylar içerisinden çeşitli kıstaslara göre seçimler yaparak bünyesine kabul ettiği bireylere sektörde yer almak istedikleri alanlar doğrultusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Türkiye’nin en eski ve en köklü cast ve menajerlik ajansı olarak bilinen tümay Özokur, 2000’li yıllardan beri sektöre kattığı birbirinden başarılı oyuncularla sektörün önde gelen ismi olmayı başarmıştır. Oyuncu olmak için başvuran adaylardan yeterliliğinin uygun olduğuğu bireyleri seçerek altı haftalık bir eğitim programına dahil eden Tümay Özokur, bu eğitimde atölye çalışmalarına ve oyuncu adaylarının farkındalığının artması için çeşitli eğitimlere yer vermektedir. Oyunculuk atölyesi olarak da bilinen bu çalışmalar, oyuncuların deneyimlerinin artmasına büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır. Tümay Özokur,  kendine vizyon olarak ilkerine bağlı kalarak gelişen ve yenilenen sektöre öncülük etmeyi seçerek bu yönde çalışmalar yapmaktadır. Eğer sizin de kariyer planlarınız arasında başarılı ve profesyonel bir oyuncu olmak var ve bu konuda gereken yeterliliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız Tümay Özokur’a internet üzerinden başvurarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Oyunculuk Atölyesi: http://tumayozokur.com.tr/atolye/

Bu yazı 1030 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. oyunculuk eğitimi dedi ki:

    oyunculuk eğitimi hakkında açıklayıcı bir makale olmuş, teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara