Perde Seçiminin Püf Noktaları

Paylaş
 
Perdeler evin süsleridir. Bu yüzden dekore ederken çok dikkat edilmesi gereki. İlk önce ne istediğinizi tam olarak bilmeniz gerekir. Evin ışık alma durumuna göre fazla ışık sevmiyorsanız yada daha aydınlık olsun istiyorsanız , kumaş seçiminizden  pililere kadar dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır.
 Aydınlık bir mekan hayal ediyor ve güneş ışınlarından daha çok faydalanmak istiyorsanız seçeceğiniz tül hafif formda ve tek pili olmalıdır. Tek pili tüller de en az çift pililer kadar şık durur ve perdeniz desenli ise desenlerin daha güzel görünmesine neden olur. Modern tarzda kotonlar kullanmak istiyorsanız astarsız olanları denemelisiniz. Işığı daha çok geçirirler.
Artık storların da sınırsız seçeneklerinin mevcut olduğu günümüzde , ışığı en doğal haliyle içeri aldığı için , stor tercih eden bayanların sayısı da çok fazla. Mobilyanız da da uyum sağlayacak renk ve desenlerde seçildiği zaman oldukça şık bir kombin yaratabilirsiniz. Storlar büyük ve boydan camlar yerine ufak tefek yapıda pencerelere daha güzel uyum sağlarlar.
Perdeler oldukça değişik kumaşlardan farklı farklı desenlerle üretilirler. Eğer ortam bohem tarzı kaldıracak nitelikte ise 2 kanat perdenin ikisi de aynı olmak zorunda diye bir kural kalmayacaktır. Hem farklı kumaştan hemde farklı desenlerden birbiriyle uyumlu 2 perdeyi kendi zevkinize göre kombin yapmanız oldukça iyi bir fikir olabilir.
Geometrik desenler kullanmaktan çekinmemelisiniz. Günümüzde oldukça moda olan ve birbirine karıştırıldığında bile oldukça şık duran ekoseli , kareli veya puantiyeli ürünler doğru şekilde kullanıldıklarında dekorasyonda muhteşem sonuçlar veriyor.
Rustik kullanıyorsanız eğer değişik bir alternatifiniz daha olacak ; rustik boyunca döndürüp düğümleyerek sardığınız 2 kenardan fırfırlı şekilde sarkıtabildiğiniz kumaşlar kullanarak ortama ilginç bir hava katabilirsiniz
Bu yazı 897 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara