Saç ekimi hakkında bilgiler

Paylaş
 

 

Bizi biz yapan en önemli özelliklerden bir tanesi de dış görünüşümüzdür. Bunun sebebi de artık sosyal hayatlarında insanların dış görünüşlerine daha dikkat etmeleridir. Herkesin genetik yoluyla ailesinden geçen bir olaydır. Kellik genden gelen bir durumdur. Genelde yan tarafları açılır, son yüz yıllarda tedavisi artış göstermiştir.. Erkekler tarafından çok ilgi görmektedir. Erkeklerin saçı stresten çok dökülür. Erkeklerin yüzde yetmişi saçlara çok önem verir, bu yüzdende saç ekim merkezleri çok yoğun bi ilgi görür. Son yıllarda sosyal yaşamda da iş yaşamında da insanlar oldukça yoğun stres altındadır. Buna organik olmayan besinler de üzerine eklenince saçlar kendiliğinden köklerini bırakmaya başlarlar. İşte bu nedenle insanlar iyice dökülen saçlarından oldukça rahatsız olmuş ve saç ekim tedavisine gitmeye başlamışlardır. Dökülen saçlar için tek ve en iyi çözüm hiç şüphesiz saç ekimi teknikleri tedavisi olarak günümüzde yapılmaktadır.

 

Farklı ülkelerden de sağlık turizmi ile gelip saç ektiren pek çok turist mevcuttur. Burada saç ekim merkezlerin gelişmişliği, daha uygun oluşu ve sağlıklı şekilde yapıldığı için daha çok tercih edilir hale gelmektedir. Saçlar pek çok farklı şekilde ekilmektedir. Başta doku taşıması yapılırken artık, enseden ve saç olan bölgelerden alınan saç kökleri küçük kesikler ile açılmış saçsız bölgelere ekilmektedir. Aslında saç ekiminin birden fazla yöntemi vardır. Yuvarlak şekilde açılan saç delikleri ile saç kökleri ekilir. Daha sonra çıkması beklenir. Saç köklerinin ekimi saç yönüne dikkat edilerek ekilmelidir. Özellikle saçın en önünde bulunan saç sınırı da iyi belirlenmelidir. Böylece iyi bir görünüm elde edilebilir. Bu şekilde eğer detaylı olarak saç ekimi işlemi yapılırsa sonuç olarak saç ekimi tedavisi sonrasında çok düzgün ve hoş bir görünüm yakalamış olacaksınız. Bu sayede daha güzel görünecek ve artık saçsız kalmak ve ayna da kötü görünmek gibi bir derdiniz olmayacaktır. Bu yüzden kesinlikle saç ekimi tedavisi yapan doktor ve hastaneler özenle seçilmelidir.

 

Ekilen saç kökleri lokal anestezi yapılarak 5 saatlik bir çalışma ile eklenebilir. Bu işlem sırasında hiç bir acı hissetmezsiniz. Fakat ekim yapıldıktan sonra pansuman ve ilk yıkama gerçekleştirilir. Daha sonrasında kontroller yapılarak kişi sosyal hayatına rahatlıkla dönebilmektedir. Ekilen saç kökleri ilk 3 ayda tamamı ise 9 ayda kendini göstermeye başlamaktadır. Bu süreçte saç köklerini kıracak bir işlem yapılmaması gerekmektedir. Ekilen saçların dökülmesi söz konusu değildir. Bu konuda hastaların içi rahat edebilir. Genetik olarak gelinen bu eksiklik, operasyon ile normal bir görünüme kavuşturabilir kişiyi.

 

Bu yazı 824 kere okundu.
Etiketler:
saç ekimi
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ayşegül arat dedi ki:

    Deneyen tecrübeli arkadaşlar varmı nasıl acaba

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara