Saçları Kalınlaştırmanın 5 doğal yolu

Paylaş
 

Saçlarınızın inceliğinden çabuk kırılmasından şikayet ediyorsanız bu konu tam size göre.

Bilindiği üzere saçları boyamak,yanlış ve kötü beslenmek,yanlış saç bakım uygulamaları gibi çalışmalar saçlarınızın incelmesine ve haliyle de kırılmasına neden olmaktadır.Bu makalemizde sizlere tamamen doğal yöntemlerle saçlarınızı göçlendirmenin yollarını anlatıyoruz…

Gün boyunca hava kirliliği, sigara dumanı gibi olumsuz etkilere maruz kalan, zayıf kökleri veya kepek nedeniyle dökülen, stres yüzünden sağlıksız görünen saçlarınızı doğru beslenme ve düzenli saç bakımı ile doğal sağlığına kavuşturabiliriz.

Beslenmenize dikkat edin

E vitamini saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Düzenli tüketilen bu vitamin saçların kalınlaşmasına ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Fındık, fıstık, badem gibi kuruyemişleri tüketmek E vitamini ihtiyacınızı karşılar.

Saç derisine masaj yapın

Gün içinde saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak için başımıza masaj yapmak gerekir. Televizyon seyrederken dahi kolaylıkla yapılabilecek masajlar saç köklerinin sağlığını korur.

Ayrıca saç derisine uygulanan maskeler de oldukça yararlıdır. Bu maskeler saçları kalınlaştıran diğer etkenlerdendir.

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin

Her 3-4 ayda bir saçları kestirmek gerekir. Kırıklar, saçtaki proteinlerin kaybolmasına neden olur. Bu nedenle düzenli aralıklarla saçları kestirmek, saçların güçlenmesini sağlar.

Doğru saç kremi ve şampuan kullanın

Piyasada satılan birçok ürün mevcut. Bunlardan bazıları içerdiği ağır kimyasallar dolayısıyla saçları yıpratır.

Bunun için kimyasal içermeyen, saç tipinize göre olan organik şampuanları kullanmalısınız.

Stresi azaltın

Hem cildinizin hem de saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız stresi hayatınızdan çıkarmanızda fayda var.

Bu yazı 1330 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara