Sivilce kurutma maskesi

Paylaş
 

Hızlı ve pratik cilt bakım önerileri

Cilt Bakımı İçin Cilt Tipinizi Keşfedin.
Cilt bakımı gerçekten kadınların vazgeçilmezlerinden. Yıpranmaları önlemek ve en aza indirmek adına, Cilt tipinize uygun cilt bakım ürünleri kullanmanız gerekiyor. Cilt bakım ürünü alırken içinde dolgu malzemesi olmayan doğal ürünler tercih etmelisiniz bu cilt için çok faydalı olacaktır. Özellikle sivilce kurutma çabası içerisindeyseniz doğal cilt bakım ürünleri hem cildinizi koruyacak hemde daha faydalı olacaktır.

Mineral Makyaj Ürünlerini Tercih Edin
Çoğu uzman makyaj malzemeleri konusunda minaral olan ürünleri tercih etmemiz gerektiğini söylemekte.Sebebi ise mineral makyaj ürünleri cildimizin nefes almasını gözeneklerin tıkanmamasını ve cilde zarar vermediğini söylüyor tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Dudak Bakımı
Dudak bakımı da dikkat etmemiz gereken konulardan.Çünkü dudak üzerinde ki deri oldukça hassas ve nazikdir,hasar göre bilir.Bu yüzden dudak bakımını ihmal etmemeliyiz.Dudaklarımız çatladıgında yada kuruduğu zaman  scrub uygulamalıyız ve nemlendirmeliyiz.

Cilt Bakımı İçin Güneşten Korunmalıyız 
Cilt bakımı için uzmanların dediği ğibi güneşden koruyucu kremler kullanmamız mutla gerekiyor.Yaşlı görünen bir cilt istemiyorsak 30 faktörlük güneşden koruyucu kremler sürerek güneşin zararlı ışınlarından koruna biliriz.

Evde yapılabilen doğal cilt maskeleri

Karnabahar ve Zeytinyağı Karışımı Cilt Maskesi

Cildinizde çok fazla sivilce varsa, bu karışım ile yapacağınız bir cilt maskesi de işe yarayabilir. Özellikle bol sivilceli ve irinli vücutlara kullanılabilecek karnabahar ve zeytinyağı karışımı, kısa sürede bu sivilceleri kuruttuğu gibi daha temiz bir vücudun habercisi olabilirler.

Bu tarif sivilce kurutmak için evde doğal çözüm yolları arayan kişiler için güzel bir tarif. Bu ve bu tip organik maskeler, işe yaradığı gibi, yukarıda belirttiğimiz gibi cilt tipinize göre negatif yanıt da verebilirler. Bu sebepten, olabildiğince dikkat etmeli ve işe yaramayan cilt maskelerini boşu boşuna masraf ederek kullanmamalısınız. Aksi durumda hem para, hem zaman açısından kayıplar yaşanabilir.

Bu yazı 381 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara