SOĞAN’IN SAĞLIĞIMIZDAKİ YERİ VE ÖNEMİ

Paylaş
 

Merhaba Sevgili Okurlar Sağlığımıza ve vücut direncimize dikkat etmemiz gereken soğuk kış günleri geldi çattı. Artık hemen hemen her şehrimizde soğuk etkisini gösteriyor. Soğuklardan korunmak için beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yaptığımız yemeklerde kullandığımız ürünleri ve beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Sağlığımıza yararlı olan o kadar çok sebzemiz var ki. Fakat sizlerle paylaşmak istediğimiz sebzemiz soğan ve soğanın sağlığa faydaları. Bu değerli sebzemizin çeşitleri vardır. Bu çeşitler; taze soğan,kırmızı soğan, arpacık soğanı, yazlık ve kışlık soğan. Her çeşidin bambaşka faydaları vardır. Çocukluğumuzdan itibaren neredeyse her gün soframızdan eksik olmayan soğan. Sağlığımız için bir hazinedir.

Çorbalarımıza, salatalarımıza, etli yemeklerimize, mezelerimize hatta turşularımıza kadar her yerde bize yarar sağlamak için kullanırız onu, sofralarımızın vazgeçilmezidir. İçerisindeki vitaminler saymakla bitmez ve o vitaminlerin birçok hastalığa şifa olduğu da bilinmektedir, adeta bir antibiyotik özelliği taşımaktadır. Besin değeri bakımından zengin olan sebzemiz soğanın içerisinde A,B,C vitaminleri bulunur. Mineral olarak magnezyum, sodyum, potasyum, kalsiyum, iyot, fosfor, kükürt vardır. Okuyunca bile insan şaşırıyor sevgili okuyucularım. Bu kadar değerli bir sebzeyi her yemeğimizde kullanmazsak biz zararlı çıkarız zaten. Soğanın tedavi edebildiği hastalıkların listesini çıkarttığımda bu liste de oldukça kabarık oldu. Günümüzde yaygınlaşan birçok hastalığın dermanı soğan astım, yüksek tansiyon, diyabet (şeker hastalığı), damar sertliği, öksürük, boğaz iltihabı, bronşit, iştah kaybı gibi birçok hastalığa çaredir. Mikrop öldürücü etkisi olan soğan kesinlikle çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Özellikle fazla kilolarından kurtulmak isteyen bayanlar için çok değerli olan sebzemiz yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Diyetlerinizde size oldukça yardımcı olacaktır.

Bu yazı 833 kere okundu.
Etiketler:
adet düzensizliği için soğan suyu adet düzensizliği için soğan suyu kürü adet düzensizliği soğan suyu kürü adet düzensizliğine soğan suyu adet düzensizliğine soğan suyu iyi gelirmi beyaz soğan beyaz soğan kürü beyaz soğan kürü ibrahim saraçoğlu beyaz soğan nerede yetişir beyaz soğan resmi beyaz soğan salatası beyaz soğan suyu mucizesi beyaz soğan tohumu beyaz soğan turşusu beyaz soğanın faydaları nelerdir bitkisel tedavi bitkisel tedavi kanser bitkisel tedavi merkezleri bitkisel tedavi uzmanı bitkisel tedavi uzmanı ibrahim saraçoğlu bitkisel tedavi uzmanları bitkisel tedavi yapan doktorlar bitkisel tedavi yöntemleri bitkisel tedaviler bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu adet düzensizliği için soğan suyu kırmızı soğan kırmızı soğan kaç kalori kırmızı soğan kürü kırmızı soğan nerelerde kullanılır kırmızı soğan süt kırmızı soğan suyu faydaları kırmızı soğan tohumu kırmızı soğan turşusu kırmızı soğan yemekleri kırmızı soğanlı fava kuru soğan kuru soğan çeşitleri kuru soğan dolması kuru soğan hal fiyatları kuru soğan koşuyolu kuru soğan nasıl ekilir kuru soğan yetiştiriciliği kuru soğana kuru soğanlı kısır tarifi kuru soğanlı patates salatası nasıl nasıl gidilir nasıl kilo alınır nasıl kilo verilir nasıl yapılır neden soğan ağlatır neden soğan doğrarken ağlarız neden soğan göz yaşartır neden soğan gözlerimizi yaşartır neden soğan gözümüzü yakar soğan soğan çorbası soğan halkası soğan kabuğu soğan kebabı soğan kürü soğan neden acı olur soğan neden ağlatır soğan neden baş ağrısı yapar soğan neden göz yakar soğan neden göz yaşartır soğan neden gözleri yakar soğan neden mideyi ağrıtır soğan niçin gözü yakar soğan suyu soğan suyunun faydaları soğan yahnisi soğanın faydaları soğanın faydaları facebook soğanın faydaları haber7 soğanın faydaları haberler soğanın faydaları kulak soğanın faydaları kulak çınlaması soğanın faydaları nelerdir soğanın faydaları radikal soğanın faydaları uzman tv soğanın faydaları video soğanlı menemen vitamin vitamin b12 vitamin çeşitleri vitamin giriş vitamin hapları vitamin ilaçları vitamin nedir vitaminler vitaminler ve görevleri vitaminlerin özellikleri yeşil sebzeler yeşil soğan yeşil soğan çorbası yeşil soğan ekimi yeşil soğan ekimi ve bakımı yeşil soğan görmek yeşil soğan kalori yeşil soğan ne zaman ekilir yeşil soğan tohumu yeşil soğanlı börek yeşil soğanlı salatalar
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara