TEKTAŞ YÜZÜĞÜN HİKAYESİ

Paylaş
 

 

Pırlanta tektaş yüzüklerin nişan yüzüğü olarak kullanımı son zamanlarda yaygınlaştı. 1400’lerin sonlarından beri pırlantalar düğünlerde kullanılıyorduysa da, pırlanta nişan yüzükleri daha çok aristokratlar ve kraliyet ailesi içindi.

Şimdiki zamanlarda nişan yüzüğü olarak pırlanta tek taş yürzükle çok popüler hale geldi. Bunu, De Beers’in pırlanta işini canlandırmak için çaba göstermesine de bağlayabiliriz . De Beers . 20. Yüzyılın ikinci yarısı boyunca geniş kapsamlı bir pazarlama kampanyası yaptı. Pırlanta müşterilerinin De Beers isminden çok pırlantanın kendisine odaklanması da bu kampanya dahilindeydi. De Beers pazarlama kampanyasının diğer önemli bir parçası da pırlantayı, aşkı ifade etmenin doruk noktası olarak tanımlaması ve bunun şeklini de tektaş yüzük olarak insanlara sunmasıydı.
331084415601t4
De Beers’in çözmesi gereken problemlerden biri de bir tektaş yüzük için ne kadar harcanağını müşterilere nasıl söyleyeceğiydi. Pazarlamanın ortaklarından biri müthiş bir fikir sundu, “Bir tektaş pırlanta yüzük alan bir adam, üç aylık maaşını bu alıma harcamalı.” Pazarlanacak konsept özetle buydu. Bu iki yüksek başarılı pazarlama ölçütü, Amerika’daki pırlanta piyasasını mahmuzlamaya yetti, hatta tektaş yüzükler hakkında yerleşik bir geleneği olmayan yerlerde dahi piyasanın gelişmesine yardımcı oldu.

b485ba75-1542-4b70-993d-97e9bfccd551

Kendisi için özel olan birine tektaş yüzük almakla ilgilenen birçok kişi için, pırlantanın arka planındaki sembolizmi anlaması önemlidir. Pırlanta gerçekten sonsuza dek dayanabilir ve nişanlınıza bir pırlanta tektaş verdiğinizde, bu, ilişkinizin ve aşkınızın sonsuza kadar sürmesi gerektiğini anlatır.

341084416501t4
Bu yazı 1082 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara