Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler…

Paylaş
 
 • Hepimizin ortak sorunudur ter kokusu. Birde toplumun iç içe yaşadığı kurumsal kuruluşlarda isek, toplu taşıma araçlarını kulanıyorsak, iş görüşmesine gideceksek ter kokusu daha fazla sornumuz olur. Bu kokuyu önlemek içim deodorantlardan faydalanırız ama oda gececi olarak çözüm üretir. Sağlıklı insanın terlemesi kadar normal bir şey yoktur terleyerek vücudumuzdaki toksinleri de atarız. Ter bezlerimizin ter üreterek bizim vücudumuzu serin tutması da cabası. Vücuttan çıkan ter kokusuzdur ama koltuk altlarımızdan, ayaklarımızın parmak aralarında biriken bakteriler bu hoş olmayan kokuya neden olur. Yediklerimizle orantılı olarak terimiz kokmaktadır. Yaz ayları ise ter kokusu korkusunu tamamen kabusa dönüştürür. Dedorant kokuları ter kokusuna karışıp çekilmez durum alınca insanların bakışlarından anlar bazen de sıkılırız bu rahatsız edici duruma. Onkoloji uzmanlarının bilimsel çalışmalarına göre koltuk altlarımıza sıktığınız deodorantlar deriden içeri temas ettiği için özellikle bayanlarda meme kanserine neden oluyor .

 

 • Sıcak yaz günlerini ter sorunu yüzünden kendinize zehretmemek için hemen harekete geçin. Bir kâse sıcak suya 2 kaşık tuz ekleyin ve her sabah cildinize bu karışımla kompres uygulayın. Kuruyunca, üzerine bebek pudrası serpin. Terleme sorununuz tamamen yok olacaktır.
 • Elma Sirkesi: Elma sirkesi (ACV) iyi bilinen anti-bakteriyel doğal bir madde. Elma sirkesi de, beyaz sirke gibi cildinizin pH düzeyleri dengeleyerek vücut kokusunun giderilmesinde yardımcı olur. Ham filtresiz elma sirkesi herhangi bir sağlık sorunu için de harikabir çözümdür. Vücut kokusunu öldürmek için elma sirkesi kullanabileceğiniz yollar şunlardır:• Banyodan önce bir parça pamuk elma sirkesiyle ıslatılarak koltuk altına sürülür ve 2-3 dakika öyle beklenir. Sonrasında koltuk altı baştan durulanıp banyo yapmaya devam edilir.• 2 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyin ve yemeklerden önce günde üç defa için. Tadına veya kokusuna dayanamıyorsanız bu karışıma biraz bal ekleyebilirsiniz. Aşırı terlemeyi azaltmak için iyi bir çözümdür.• Ayak kokusu için bir leğen sıcak suya 1/3 bardak elma sirkesi ekleyin. Bu suda ayaklarınız 15 dakika bekletin. Bu işlemi haftada 1 kez yapabilirsiniz.
 • LİMON’u avucunuzun içine sıkıp koltuk altlarınıza sürdüğünüzde terlemenin önüne geçebilecek ve rahat edeceksiniz.
 • KARBONAT: Karbonata su ekleyerek bulamaç şekline geldiğinde koltuk altlarınıza sürdüğünüzde terlemeninizin önüme geçeceksiniz.
 • LAVANTA: Bitki olarak değil lavanta yağı olarak kullanacaksınız.
 • Biberiye kürü: Biberiye bitkisi, bakteri ve mantar nedenli kokuları yok etmesi dışında onları öldürmesi için de kullanılır. Tropikal olanı kullanıldığında çok daha fazla olumlu sonuç alınır.Yarım fincan kurutulmuş biberiye yaprağı alın ve 4 bardak suya ekleyin. Kısa bir süre demleyin ve daha sonra bu suyu banyo yaparken genital bölgeleriniz dışında terleyen bölgenize kullanın.Eğer kullanımın ardından cildiniz tahriş oluyorsa kullanmayı hemen bırakın.
 • Hamamelis kürü: Vücudun terlemesi terin üretildiği yerlerden havasız kalanlarında bakteri oluşumu gözlenir. Terleyen bölgede bakteri üremesi kokuya sebep olur. Bakterinin terleyen yerde üremesinin sebebi, bakterilerin pH değeri yüksek olan yerlerde yaşayabilmesi ve terin pH değerinin yüksek olmasıdır. Bu pH değeri bazı malzemelerle azaltılabilir.Bu maddelerden biri de cadı fındığı (hamamelis bitkisinin meyvesi) dır. Cadı fındığını direk olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu maddeyi küçük bir şişeye koyarak yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz her zaman sıkabilirsiniz.     
 • Gerekli Malzemeler: Cadı fındığı,Pamuk
 • Yapılışı: Pamuğunuzu cadı fındığı ile ıslatın.Pamuğu ter oluşan bölgelere nazikçe sürün.Hem deodorant hem de cadı fındığı kullanmak isterseniz önce cadı fındığını sürmelisiniz.
 • Mutfağınızdaki sirkenin ter kokusunu özlediğimiz söylediğimde sakın yok bu kadar da olamaz diyenleri duyar gibiyim. Sirke ter kokusunu önlemede gerçek bir yöntem. Ben dilim döndüğünce hepimizin kabusu olan bilhassada yaz aylarında çekilmez boyuda varan ter koku suna dilim döndüğünce çözümler ulaştırmaya çalıştım.Ben misyonumu yerine getirdim iş sizin denemenize kaldı. Ne dersiniz deneme değer değil mi? Kimyasallarla uğraşmaktansa doğal yollarla çözüm bulmak bence daha önemli.
 • Günde en az bir kez duş alınmalıdır.
 • Sert sabunlar kullanmamalı ve bir sabun uzun süre kullanılmamalıdır.
 • Her gün, yıkanmış iç çamaşırı giyilmelidir.Uzun süre ayakkabı giyilmemelidir.
 • Ayakkabı alırken deri ayakkabılardan kaçınılmalıdır.
 • Koltuk altı ve diğer ter bölgelerde istenmeyen tüyler mutlaka kurtulmak gerekir.
 • Sinirlenilmemeli ve stres yapılmamalı. Bu durum terlemeye yol açar.
 • Vücut kuru tutulmalıdır.
 • Vücudun nefes alabileceği giysiler giyilmelidir.

 

 

 

Bu yazı 871 kere okundu.
Etiketler:
ağır vücut kokuları bitkisel bitkisel besinler bitkisel çaylar bitkisel hayat bitkisel ilaçlar bitkisel proteinler bitkisel saç boyası bitkisel tedavi bitkisel ürünler bitkisel yağlar doğal vücut kokuları elma sirkesi elma sirkesi bal elma sirkesi cilt elma sirkesi ne işe yarar elma sirkesi saç elma sirkesi sivilce elma sirkesi ve bal elma sirkesi zayıflatırmı elma sirkesinin faydaları elma sirkesinin zararları güzel vücut kokuları karbonat karbonat diş karbonat erol karbonat faydaları karbonat formülü karbonat limon karbonat maskesi karbonat mucizesi karbonat nedir karbonatlı su koltuk altı ter kokusu bitkisel çözüm koltuk altı ter kokusuna bitkisel çözüm kötü kokular kötü kokular için kullanılmamış poşet çay konulması kötü kokular nasıl gider kötü kokulara son kötü kokulardan kurtulma kötü kokuları gidermek için kötü kokuları nasıl yok ederiz kötü kokuları sevmek kötü kokuları yalnızca maskelemez yok eder kötü kokuların giderilmesi kürdistan küre tv küresel ısınma kürk mantolu madonna kürt kürt tarihi kürtaj kürtçe kürtçe müzik kürtçe sözlük lavanta lavanta bahçesi lavanta bitkisi lavanta çayı lavanta çiçeği lavanta keseleri lavanta kesesi lavanta kürü lavanta tohumu lavanta yağı maranki ter kokusuna bitkisel çözüm ter kokusu ter kokusu bitkisel çözüm ter kokusu değişir mi ter kokusu ekşi ter kokusu için bitkisel çözümler ter kokusu limon ter kokusu nasıl geçer ter kokusu nasıl önlenir bitkisel çözüm ter kokusu nedenleri ter kokusu sebepleri ter kokusuna ter kokusuna bitkisel çözüm ter kokusuna bitkisel tedavi ter kokusuna karşı bitkisel çözüm ter kokusunu ne giderir ter kokusunu önlemek ter kokusunu önlemek için bitkisel çözüm victoria's secret vücut kokuları vücut kokuları
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara