TOK TUTAN YİYECEKLER

Paylaş
 

Yaşamın hızlı temposu karşısında ayak üstü dediğimiz Fast foodların hayatımızı ele geçirmeye başladığı günden beri obezitede hızla artmış durumda.Ne yazık ki ! Dünya devleri karlarına kar eklerken yapılan şaşalı reklamlarla bizi bu tuzagın içine her geçen gün çekmektedir. Anne ve baba olarak bizde sadece seyirci kaldığımız bu sektör sonucunda; kilo ardından gelen kalp ve şeker hastalıkları ile uğraşmak zorunda kalmaktayız. Türk ananelerinin vazgeçilmesi olan şişman çocuk gürbüz ve sağlıklıdır düşüncesi bugünlerin obez toplumunu oluşturmuştur. Hiç bir şeye geç kalmış sayılmayız. Yapacağımız tek şey bizi tok tutacak gıdalardan faydalanmak. Yumurta başta gelen gıdadır.

Yumurta yiyerek güne başladığınızda tokluk hissine ulaşarak açıklamadığınızı göreceksiniz. Ekmeği hayatınızdan çıkaramasanız bile en aza indirmeye itina göstereceksiniz. Ev yoğurdunun içine bir kaşık dolusu katacağınız yulaf ezmesi size tok tutacak açlık hissiniz köreltecektir . Size ne kadar inandırıcı gelmesede acıktığınızda açlık şekeriniz sizi etkilediğinde bitter çikolatayı yiyerek tok kaldığınızı görecek ve ınanamıyacaksınız. Kuran da adı geçen mucizevi hurma öğün aralarında üç taneyi geçmemek kaydıyla yendiğinde inanın bütün vitaminleri vücudunuza almaya yardımcı olduğu gibi sizi tok tutacaktır. Renklerin mucizesine inanırmısınız bilmiyorum ama ben inananlardanım. Yeşil olan her meyve sebze bizi tok tutuyor ve sağlıklı. İşte yeşil elma, yeşil çay bunun göstergesi.

Faydalarını bilmeyen yok olduğu için detaylı açıklamada bulunmayacağım. Mucizevi bitki dereotu. Yemeklerden yirmi dakika önce bir yemek kaşığı alacağınız dereotu size tokluk işareti verecek ve az yemek yediğinizi farkedeceksiniz.İnanın tarafımdan denenmiş bir metoddur ve doğruluğunu bire bir yaşamışımdır. Tavsiye ederim. Yeşilliği bol olan salatanın öğünlerinizde vazgeçilmezlerinizin arasında olmasına özen gösterin tabii tuz minimum düzeyde yağ yok limon sıkarak yiyebilirsiniz iki dakika sonra tokluk hissine kavuşacaksınız. Mide problemi yaşamayanlar acı biber yemeyi adet haline getirin çünkü acı metabolizmayı uyaracak sizi daha çok susatacağı için bol su içerek toksinleri de vücudunuzdan atacaksınız. Yemeklerinizde et,tavuk veya balıktan birini tercih etmelisiniz sizi uzun süre tok tutacaktır. Annelerimizden bize miras kalan bir sözü yinelemeden geçemeyeceğim.

Sabah kahvaltınız krallar gibi,öğle yemeğiniz orta direk gibi,akşam yemeğiniz de garipler gibi olsun derlerdi.Galiba mecazı sinyalde olanın doğru olduğunu seneler sonra anladım. Toplum olarak beslenme özürlüyüz. Neyi ne kadar yiyeceğimizi bilen bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Yukarıda dilim döndüğünce sizleri tok tutabilecek gıdalardan bahsettim. Biraz sağlığımıza dikkat edersek daha rahat eder sağlık merkezlerinde dolaşıp derdimize çare aramayız . Hele marketlerden aldığımız glikoz içeren her türlü aparatif tatlılardan uzak durmayı hem kendimize hem çocuklarımıza anlatmalıyız. Sağlık dolu nice günlere merhaba demeye geçmiş hatalarımıza son noktayı koyup bugünden sonra daha bilinçli beslenmeye varmısınız ?

Bu yazı 760 kere okundu.
Etiketler:
akşam yemeği akşam yemeği fırsat akşam yemeği istanbul akşam yemeği kaç kalori akşam yemeği masası akşam yemeği sofraları akşam yemeği tarifleri basit akşam yemeği yemeden zayıflama akşam yemeğinin ingilizcesi akşam yemeğinin önemi fasfood indonesia fast food fast food bayilik fast food isimleri fast food menüleri fast food nedir fast food oyunları fast food yemekler fast food yiyecekler fast foodun zararları hurma hurma ağacı hurma çekirdeği hurma çeşitleri hurma diyeti hurma kaç kalori hurma meyvesi hurma pekmezi hurma tatlısı hurmanın faydaları kahvaltı fırsatları kahvaltı masası kahvaltı sofraları kahvaltı sofrası kahvaltı tabağı kahvaltı tabakları kahvaltı takımı kahvaltı takımları kahvaltılık sos kahvaltılık tarifler kuruyemiş kuruyemiş bayilik kuruyemiş çeşitleri kuruyemiş firmaları kuruyemiş fiyatları kuruyemiş isimleri kuruyemiş markaları kuruyemişin faydaları kuruyemişler kuruyemişli kek meyveli yeşil çay meyveli yeşil çay zayıflatırmı rüyada yeşil meyve görmek tok tutan yiyecekler tok tutan yiyecekler doktorum tok tutan yiyecekler ender saraç tok tutan yiyecekler habertürk tok tutan yiyecekler kadınlar kulübü tok tutan yiyecekler neler tok tutan yiyecekler nelerdir tok tutan yiyecekler oruç tok tutan yiyecekler ramazan tok tutan yiyecekler sahurda yeşil çay yeşil çay çeşitleri yeşil çay demleme yeşil çay ekşi yeşil çay fiyat yeşil çay kafein yeşil çay kalori yeşil çay nedir yeşil çay zayıflama yeşil çay zayıflatırmı yeşil elma yeşil elma anaokulu yeşil elma bugün yeşil elma canlı yeşil elma diyeti yeşil elma kalori yeşil elma parfüm yeşil elma reçeli yeşil elmalar yeşil elmas yeşil meyve isimleri yeşil meyve suyu yeşil meyve ve sebzeler yeşil meyveler yeşil meyveler fotosentez yapar mı yeşil meyveli ağaçlar yeşil renkli meyveler yeşil sebze yeşil sebze çeşitleri yeşil sebze suyu yeşil sebze yemekleri yeşil sebzeler yeşil sebzeler k yeşil sebzeler nelerdir yeşil sebzeler nelerdir 99 yeşil sebzeler nelerdir isimleri yeşil sebzeler ve isimleri
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara