Tüp Bebek ile Çocuk Yöntemi

Paylaş
 

 

Her geçen gün insan hayatında yeni sorunlar çıkmakta ve gündelik hayatta birçok şey insanda stres yapmaktadır. Bu strese bağlı olarak kişiler üreme yeteneklerini kaybedebilmektedir. Stres en büyük sorundur bu durumda kişilerin baskı altında olmaları bebek sahibi olamamaları sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu sorun stresten olduğu gibi daha birçok nedene de bağlanabilir. Örneğin günlük hayatımızda birçok yediğimiz besin doğal olmamakta ve hormonlu olmaktadır. Buda kişilerin üreme yeteneğini kaybetmesine yol açmaktadır. Bu ve bunun gibi zor durumlarda kişiler doğal yollarla çocuk sahibi olamıyorlarsa tüp bebek yöntemine başvurularak bu bireylerinde çocuk sahibi olmaları sağlanır. Biraz pahalı bir yöntem olsa da şu hayatta hiçbir meblağ anne ya da baba olma hissiyle değişilemez.

Tüp Bebek

Çocuk sahibi olmayı deneyen ama olamayan bireylerde 6 ile 12 ay arasında doğal yollarla tedavi edilmeye çalışılır. Buda sonuç vermezse bireylerin çocuk sahibi olamama nedeni araştırılarak çözüm yöntemleri geliştirilir ve tüp bebek yöntemine başvurulur. tüp bebek merkezimize gelerek profesyonel ve her biri işinde uzman kadromuzla sizde çocuk sahibi olabilirsiniz.

Yumurta Nakli

Genel olarak annenin yumurta sayısının yeterli olmaması veya menopoza girmiş olması durumunda yumurta donasyonu uygulanır. Bu yöntem gereğince sağlıklı bir yumurta donörü bulunur ve bu donörden sağlıklı ve yeterli sayıda yumurta hücreleri alınır. Alınan bu hücreler laboratuvarlarda döllenerek embriyo oluşturulur. Oluşan bu embriyo anne rahmine yerleştirilir ve operasyon böylece başarıyla gerçekleştirilmiş olur.

Cinsiyet Seçimi

Çocuklarının hepsinin aynı cinsiyete sahip olması genel olarak ailelerin başlıca sorunlarından biridir. Cinsiyet seçimi yöntemiyle kişiler bu sorunlarından tamamen kurtulabilir ve istediği cinsiyette çocuk sahibi olabilir. Ebeveynlerden alınan yumurta ve sperm hücreleri cinsiyete göre seçilerek döllenir ve bunun neticesinde istenilen cinsiyette çocuk sahibi olunabilir.

Sperm Donasyonu

Sperm hücrelerinin yeterli olmaması durumunda bir sperm donörü bulunur ve bu donörden sperm hücreleri alınarak annenin yumurta hücreleri ile döllenir. Oluşan embriyo anne karnına yerleştirilerek normal şartlarda bebek sahibi olamayan bu ailenin sperm donasyonu ile bebek sahibi olmaları mümkün kılınır.

Bu yazı 710 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara