Uygun elektirik faturası için başvuru yapabilirsiniz.

Paylaş
 

Tüketici onayının alınmasıyla tarafından başlatılan tedarikçi değişikliği işlemleri için gerekli takipler yapılıyor, tüketiciye bilgisi veriliyor.

Artık 130 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen tüm aboneler ucuz elektrik kullanabiliyor. piyasaya yön veren elektrik tedarikçilerini karşılaştırabilen tüketiciler, tedarikçilerin en cazip tarifelerini görüntülüyor, dilediğince inceliyor, seçim yaparak hemen başvurusunu gerçekleştirebiliyor.

Elektrik sektörüne yeni bir anlayış getiren , sektörde elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerini tüketiciler ile buluşturmaktadır. Ucuz elektrik kullanabilmek için online olarak kolaylıkla başvuru yapabilmeyi sağlayan  sayesinde tüketiciler saniyeler içerisinde indirimli elektrik tarifelerine ulaşabiliyor.

Günümüzde çoğu elektrik tüketicisi 130 TL üzerinde tüketime sahip olmadığı için görevli perakende elektrik satış şirketlerinden (örneğin İstanbul Avrupa bölgesinde hizmet veren CLK Boğaziçi Elektrik veya İzmir, Manisa illerinde görevli tedarikçi olan Gediz Elektrik gibi) elektriğini devletin uyguladığı elektrik birim fiyatından kullanmaktadır. Tedarikçi değişikliği yapma hakkı bulunmayan bu tüketiciler, ne yazık ki ucuz elektrik kullanma şansına sahip değiller.  Bu limit üzerinde tüketime sahip olan tüketiciler ise daha önce tedarikçi değişikliği yapmış veya yapmamış olsun, tedarikçi değişikliği için işlem yapabilmektedir.

EPDK’nın her yıl limitleri yeniden belirlemesiyle 2015 yılında 130 TL olarak uygulanan limitler ile mesken ve ticarethane grubu tüketiciler, serbest tüketici statüsüne kavuşturulmuştur. Siz de  aylık 130 TL veya yıllık 4000 kWh tüketime sahipseniz, tedarikçi değişikliği işlemlerinizi  tamamlayabilirsiniz.

Anında tedarikçi karşılaştırın hemen en cazip tarifeyi seçin.

Tedarikçi değişikliği yapmak isteyen tüketiciler,   gelerek abone grubunu ve şehrini seçiyor, daha sonra aylık ortalama elektrik faturası tutarını giriyor. Yer verilen tüketim detaylarına göre en cazip tarifeleri filtreleyen  tüketiciler elektrik tedarikçilerinin indirimli elektrik tarifelerini karşılaştırmış oluyor. Elektrik faturası hesaplama işlemi yaparak her bir teklif için bütün detayları; birim fiyatı, yıllık kazanç tutarı, hizmet ve sözleşme koşullarını görüntüleyebiliyor.  Tarifeler arasından kendileri için encazip olan tarife seçimini yapan tüketiciler, başvurusunu tamamlayabilmek için bilgilerini de girmesinin ardından seçtiği tedarikçi ve tarifesine geçiş başvurusunu yapıyor.

Tüketici onayının alınmasıyla  tarafından başlatılan tedarikçi değişikliği işlemleri için gerekli takipler yapılıyor, tüketiciye bilgisi veriliyor. Tüketicilerin geçiş başvurusunun onaylanmasıyla takip eden ayın ilk günü itibariyle indirimli elektrik tarifesi kullanmaya başlanıyor. Elektrik faturasını da geçiş yaptığı tedarikçiden alan tüketiciler ucuz elektrik kullanarak tasarruf edebilmenin keyfini yaşıyor.

İşlemler esnasında elektrik kesintisi, sayaç değişikliği, kablo değişimi gibi işlemlerle uğraşmayan tüketiciler, sorunsuz zahmetsiz işlemlerini tamamlayabiliyor. Ayrıca aboneliği ile ilgili başka işlem

yapmasına gerek duyulmayan tüketicinin tüm işlemleri tecrübesi ve güveniyle yerine getiriliyor.

Sizde tedarikçi değişikliği yapın, hem eski tedarikçinizden ödemiş olduğunuz

Bu yazı 605 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara