Uyumak İçin Taze Bir Cilt Hazırlayın

Paylaş
 

Uyumak İçin Taze Bir Cilt Hazırlayın

Güzel bir makyaj sağlıklı bîr deri olmadan, sağlıklı deri de her gece eksiksiz bir ten izlenme olmadan gerçekleşemez.
Oysa, makyaj temizlemenin “eksiksiz” yapıldığı çok enderdir; genellikle tam ter­sine, çabucak, üstün körü yapılır. Böyle olmakla birlikte basit ve her gece tekrarlan­ması zorunlu olan bu olay, bir alışkanlık haline gelmelidir.
Makyajınız ne kadar başarılı da olsa, sonunda çıkarmalısınız. Ne kadar yorgun olsanız olun, hiçbir zaman giyinik olarak yatmak aklınıza gelmez, şu halde yüzünüzü de soyun!
Her gece yapılacak hareketler
• Saçlarınızı deri, sünger veya latexten bir bantla koruyun; bu, yüzünüzün tamamen serbest kalmasını sağlayacaktır.
• Gözlerinizi temizlemekle başlayın işe. Gözler için temizleyici özel bir losyon alın. Gözyaşının ki ne eş bir pH içerdiğinden hiçbir tahriş, hiçbir iğnelenme, hiçbir kızarıklık yapmaz. Bir pamuk tampon alın ve nemlendirin. Bunu losyona batırın sonra da yayın. Kaşların başlangıcından başlayarak alt kirpiklere kadar kaydırın. Şimdi de tamponu şakaklara doğru çekin. Geri dönün ve aynı hareketi ters yönde yapın: gözün iç köşesinden hareket edin yelpaze şeklinde kaşların başlangıcına doğru çıkın. Daha sonra, dudaklarınızın temizlenmesine geçin. Böylece, ruja “bu­laşmaktan” kurtuluyorsunuz. Pamuktan bir tampon alın, temizleyici sütünüze batırın ve ortasında Özellikle durarak, dudak­larınız üzerinde hafifçe gezdirin. Pamuğu ters çevirin ve İşleme yeniden başlayın.
uyumakicintazebircilt• Şimdi yüzünüzle uğraşın. Unut­mayın ki temizlik çenede ve çene altında durmuyor, boyuna ve göğüslere kadar ini­yor.
-Yüzünüze bu maddeden küçük küçük parçalar koyun.
-Hazırlanmış ve önceden nemlendirilmiş pamuktan birtampon alın.
-Boynun sol kenarından başlayın; pamuk parçasını aşağıdan yukarıya doğru, alına kadar, yuvarlak bîr hareketle “koşturun”
-Sağ kenar için de aynı şekilde davranın.
-Burun kanatlarının üzerinde durun.
-Yalnız boyun için, yukardan aşağıya doğru hareket edin.
-Bütün makyaj izlerinden iyice kurtula­bilmek için, işlemi tekrarlayın.
• Emici bir kağıt mendil alın ve tuvalet eldiveni gibi elinizin üzerine sarın. Sonra, deriniz üzerinde toplanan ince yağ tabaka­sını çıkarın.
• Daha sonra, cildinize uygun bir losyon toniğe batırılmış pamuğu hafif darbelerle gezdirerek yüzünüzü gerginleştİrin.
Şimdi deriniz gece kremini karşılamağa ve özümlemeğe hazırdır.

Bu yazı 661 kere okundu.
Etiketler:
cilt Cilt Bakımı cilt bakımı ankara cilt bakımı blog cilt bakımı erkek cilt bakımı evde cilt bakımı izmir cilt bakımı nasıl yapılır evde cilt bakımı nedir cilt bakımı oyunu cilt bakımı ürünleri hamilelikte makyaj temizliği kadınlar kulübü kadınlar kulübü forum kuru ciltler kuru ciltler için kuru ciltler için bb krem kuru ciltler için kil maskesi kuru ciltler için maske kuru ciltler için nemlendirici kuru ciltler için nemlendirici krem blog kuru ciltler için pudra kuru ciltler için sabun kuru ciltler için tonik makyaj fırçaları temizliği makyaj fırçalarının temizliği makyaj fırçası temizliği makyaj malzemeleri temizliği makyaj temizleme oyunu makyaj temizliği makyaj temizliği nasıl yapılır makyaj temizliği nasıl yapılmalı makyaj temizliği oyunları ne münasebet need for speed nereden nereye neşet ertaş nesine neslihan atagül netspor network new balance neymar taze bir cilt taze bir cilt için taze bir cilt için ne yapılmalı taze bir cilt için ne yapmalı taze cilt taze cilt için maske taze kayısı cilt maskesi taze nane cilt taze nane cilt bakımı oyunu taze zencefil cilt uykuya hazırlık uykuya hazırlık oyna uykuya hazırlık oyunları uykuya hazırlık oyunu uykuya hazırlık parmak oyunu uykuya hazırlık ve uyku Uyumak İçin Taze Bir Cilt Hazırlayın Yağlı Cilt yağlı cilt nemlendirici Yağlı Ciltler yağlı ciltler için bb krem yağlı ciltler için cc krem yağlı ciltler için kil maskesi yağlı ciltler için pudra yağlı ciltler için sabun yağlı ciltler için yüz temizleme jeli yağlı ciltlere maske yüz temizleme oyunları yüz temizliği yüz temizliği bitkisel yüz temizliği erkek yüz temizliği için maske yüz temizliği için sabun yüz temizliği nasıl yapılmalı yüz temizliği nasıl yapılmalıdır yüz temizliği ve bakımı yüz temizliğinde limon
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara