Vintage dekorasyon nedir ?

Paylaş
 

Kış mevsiminin kasvetli havasını dağıtmak için ev dekorasyonunuzda küçük dokunuşlarda bulunmaya ne dersiniz? Vintage aksesuarlar evinizde sıcak bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Bu dekorasyon tarzıyla hem modern hem de nostaljik bir görüntü yakalayabilirsiniz…

En basit tanımıyla ‘vintage ev dekorasyonu’eski yada antika eşyaların tekrardan değerlendirilmesi ve ev dekorasyonunda kullanılması olarak tanımlanabilir. 50’li yılların tasarım parçalarını, Viktoria dönemine ait parçaları ve hatta eğer doğru birleşimler yapabilirseniz modern parçaları bir araya getirmektir. Vintage tarzının odak noktası eski ve kullanılmış eşyalara tekrar hayat vermek ve onları dekorasyonda yeniden kullanmaktır.

Diğer bir vintage tarzı da ‘eklektik’ tarzdır. Bu tarzı farklı parçaları bir araya toplamak olarak düşünebiliriz. Örneğin Viktoria tarzında bir kanepe ile 50’li yılların stilinde bir orta sehpayı bir araya getirebilirsiniz. Bu tarzı sevenler için tüm mobilya parçalarının birbirine mükemmel bir şekilde uyması gerekmez. Amaç sevdikleri parçaları bir araya getirmektir. Doğru parçalar seçtiğinizde, ev dekorasyonunuzda istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

Bu yazı 1543 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara