Vücut şekline göre deri mont ve ceket seçimi

Paylaş
 

Vücut şekline göre deri mont ve kaban seçimi

Kadın modasında her an klasikler aralarında bulunan deri montlar,sonbahar kış modasının bölünmez bir parçası.Ama gelin görün ki, bir çok  ücret verip edinilen mont ve kabanlar üzerimizde düş ettiğimiz gibi durmayabiliyor.Biz de,bir iki defa giydikten sonra ,gardırobun derinliklerine gönderiveriyoruz.M

Peki deri mont seçerken hangi yanlışları yapıyoruz?

İlk hata,kullanım emeline uyumlu olmayan mont alarak başlıyor!Arkadaşta görüp aldığınız mont ya da kaban sizin gündelik hayat şartlarınıza ne kadar uygun?Mont seçiminde dikkat etmeniz gerekli olan birşeyler bunlar olmalı;Dışarıda geçirdiğiniz zaman ,yer aldığınuz yerin kış gerekliliği ,soğuğa vücudunuzun verdiği reaksiyon (basenleriniz mi çok üşüyor,üst tarafınız mı?),derinin kalitesi.

Diyelim deri mont alırken bu gerekliliği hesaba kattık…Her şey tamamlandı mi? Tabi ki hayır!:) Geldik en mühim konuya. Başka Bir Deyişle , beden şekline yönelik hangi kaban ya da montu alacağımıza!

Vücut tipine göre deri mont ve deri ceket seçimi nasıl olmalı?

 

Elma vücut;Vücut şekliniz elma ise,saklamanız gereken bölge elbette göbek  ve basenler olacak J Basenleri kapatacak uzunlukta bir ceket veya mont ilk bakacağınız model olmalı.Vücudu sarmayan,basenleri kapatan ,büyük tokalı kemeri olan bir mont veya ceket,basenleri ve kalçayı kapatacağı gibi,kemer sayesinde göbeği de kamufle edecektir 😉 Cep ve aksesuar detaylar bel hizasında olmamalı,göğüs kısmında yer almalıdır.

Armut vücut;Bel  ince,basenler geniş,oldukça da dikkat çekiyor J Ne yapmalı,nasıl bir deri mont almalı?Armut tipi bir vücut şekliniz varsa,kalça ve basenleri gölgeleyecek kesimleri tercih etmek ilk önceliğiniz olmalı!Omuzlar basenden daha küçük olduğu için,omuzları ön plan çıkaracak vatkalı modeller tercih edilmeli,belde biten ceketlerden uzak durulmalıdır.Omuz ve göğüs vurgusunu daha da güçlendirmek için,vatkaya ek olarak,göğüs cebi,büyük yaka,büyük  düğme detaylarına dikkat edilmelidir.

Kum saati vücut;İncecik bel,basenler ve omuzlar aynı büyüklükte…Deri ceket için en ideal vücut şekli.Fazla söze gerek yok benceJ Elma vücut tipi olan kadınlar uzun kesim montlardan uzak durmalı,abartılı aksesuarları olmayan  slimfit kesimleri tercih etmeli.Slim fit trençkot kum saati vücut tipine yakışan bir diğer model.

Dikdörtgen vücut;Bel basen ve omuzların eşit büyüklükte olduğu dikdörtgen vücut şekline sahip kadınların mont ve kaban alırken ilk dikkat etmeleri gereken konu dişiliği ön plana çıkaran modelleri seçmek olmalı!Bel bölgesi dar,basen bitişli trençkotlar en uygun kesimler.Bunun yanında,bele vurgu yapan kemeri ve göğüsleri ön plana çıkaran aksesuarı olan deri ceketlerde,armut vücut tipi için iyi bir seçimdir.

Bu yazı 413 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara