Yağ lekesine limon suyu

Paylaş
 

Limon Mezopotamya’ya ilk kez geldiğinden beri sofraların baş tacı olmaktan tutun da kesik yaralara antiseptik mikrop kırıcı olarak uygulanmasına kadar birçok alanda kullanılarak, bu toprakların insanlarında kendisine ayrı bir yer edinmiştir.

İçerdiği vitamin ve minerallerle tam bir sağlık deposu olan limon, aynı zamanda yüksek miktarda sitrik asiti içermesi ile yağ lekelerinin büyük bir düşmanıdır. Sizin de çok sevdiğiniz giysinizde, masa örtünüzde veya koltuklarınızda bu lekelerden varsa, yapacağınız tek şey lekeye limon suyu sıkmak!

Bu yöntem iki şekilde uygulanabilir. Birincisi; eşyanıza yağ lekesi değdiği anda hemen lekeli bölgeye bol miktarda limon suyu sıktıktan sonra bir dilim limonu, lekeli bölge üzerinde bekletmek olacaktır. İkinci yöntem ise; uzun zamandır birçok deterjan ya da leke çıkarma yöntemi uygulamanıza rağmen bir türlü çıkmayan yağ lekesini 1 veya 2 gece limon suyunda bekleterek yok etmeniz olacaktır. Limon suyunda bekleyen leke giderek azalmaya ve yok olmaya başlayacaktır. Sinirlerinizi bozan yağ lekelerinden kurtulmak işte bu kadar kolay!

Bu yazı 621 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara