Yağmur Suyunun Faydaları

Paylaş
 

Yağmur Suyunun Faydaları

Yağmur genellikle, sıkıntı ve üzüntünün anlamdaşıdır. Kuşkusuz, eğer yağmurun yağışını camların gerisinden İzleyecek olursanız, ne üzgün ne ağlamaklı bir man­zaradır bu! Ama ona nankörlük de et­meyin, yaşam için kaçınılmaz olduğu gibi, güzelliğinizin yararına kullanabileceğiniz bir çok özellikleri de bünyesinde sakla­maktadır. Şu halde gökten gelen bu suyun yararlarından en yüksek derecede yarar­lanmaya bakın. Yüzünüzü bol bol ona doğru kaldırın. Bunu romantizmden değil, yararlarını karşılayabilmek için yapacaksınız. Tabii ki maksat nezle olmak da değildir. İyi bir yağmurluk, eğer soğuksa yün çoraplarla kalın botlar giyin ve saç­larınızı iyice koruyun. Yazın, kırda ve deniz kenarında fırtınalı yağmurlarda kalırsanız saçlarınızı açık bırakın: yağmur saçlara çok yararlıdır.
Yağmurun Yüzünüz Üzerinde Etkisi
• Yağmur burnunuzu, yanaklarınızı, bütün yüzünüzü kamçılar ve bedavadan iyi bir püskürtücü gibi etki eder.
• Dahası, aktif ilkeler bakımından zengin­dir. Kimi durumlarda olduğu gibi, yalnızca imbikten çıkma bir çeşit arı su değil, kimyasal olarak saf bir sudur da. Gerçekte bir fırtına patlak verdiği zaman, havanın üst tabakalarında oksijen ve azot arasında kimyasal bir birleşme gerektiren bir elektrik boşaltımı meydana gelir. Bu üç maddenin birleşimi amonyaklı ve güherçileli gazlar oluşturur. Saf su damlası düştüğü zaman, kendisi de elektrikle yoğunlaşmıştır. Daha sonra amonyaklı ve potasyum nitratlı maddeleri eriterek bu gaz tabakalarını geçer; bir bölümü, 1 litre suda 2 mg. amonyaklı azot ve 2/3 mg. potasyum nitratlı azot gerektirir. Belki de bu yüzdenin çok yüksek olmadığını düşünüyorsunuzdur. Ama derinizin özenle bakımını yapma­nız için fazlasıyla yeterlidir.
•Yağmur suyundan en fazla yararı sağlamak için yağmur dinip eve döndüğünüzde yü­zünüzü hemen temizleyin.
•Atmosferdeki elektrik akımının havada bir iyonlaşma meydana getirdiğini unutmayın. Bu fırtına süresince de, ondan sonra da deri üzerine etki eder.

Bu yazı 860 kere okundu.
Etiketler:
farklı fikirler farklı fikirler atölyesi farklı fikirler değişik tasarımlar farklı fikirler fabrikası farklı fikirler stardoll farklı fikirler ve tasarımlar farklı fikirler yapımı farklı fikirler yazıları farklı fikirlere saygı farklı fikirlerin dünyası faydalı bilgiler faydalı bilgiler ansiklopedisi faydalı bilgiler doküman faydalı bilgiler indir faydalı bilgiler onedio faydalı bilgiler pdf faydalı bilgiler resimli faydalı bilgiler sağlık faydalı bilgiler twitter faydalı bilgiler youtube iyi fikir iyi fikir atölyesi iyi fikir izle iyi fikir kim sunuyor iyi fikir sunucusu züleyha iyi fikir trt1 iyi fikir yeni sezon iyi fikir züleyha iyi fikir züleyha ortak iyi fikirler kadınlar kadınlar günü kadınlar hamamı kadınlar kulübü kadınlar kulübü forum kadınlar nasıl boşalır kadınlar ne ister kadınlar ne ister izle kadınlar sitesi kadınlar soruyor raindrop raindrop inverter 18 a+ klima raindrop yağmur damlası raindrops raindrops fytch raindrops keep fallin' on my head raindrops keep falling on my head çeviri raindrops keep falling on my head indir raindrops keep falling on my head lyrics raindrops on roses yağmur suyu yağmur suyu borusu yağmur suyu hesabı yağmur suyu ızgarası yağmur suyu kanalı yağmur suyu ph yağmur suyu saf su mudur yağmur suyu tesisatı yağmur suyu toplama sistemleri yağmur suyunu biriktirmeye yarayan yeraltı su deposuna ne ad verilir Yağmur Suyunun Faydaları Yağmur Suyunun Faydaları nelerdir
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara