Yaşam Ve Ölüm Arasındaki Kısa Çizgi

Paylaş
 

Yaşam ve ölüm, yan yana yürüyen yoldaşdırlar.  Yaşam ve ölüm aslında ikiz kardeştir. Her nefes alışımızın bir sonrakini alamayacağımız ihtimali ile yürürüz hayat yolunda. Yaşam bize sunulan bir seçenektir. Sonsuz ve bilgelik, ruhun maddeye olan sevdası, aşkı ve bilgisini tatbik etmek için, yaşam bize sunulan en büyük seçenektir. Bir olanaktır. Yaşam, kainattın en büyük mucizesidir. Oysa ki, ölüm ile yaşam aynı çizgide paralel ilerler. Doğum ise yaşama açılan bir giriş kapısıdır. Doğmak, ruhun bir seçeneğidir. Maddeye olan nüfuzudur, maddeye dokunmak ve onun bilgisini alabilmek için kendi enerjisinin titreşimini düşürerek ulaştığı nihai noktadır. Doğum yaşama ve ölüme açılan bir kapıdır. Doğum mucizevi bir gerçekliktir. Çok büyük bir zenginliğin, bir fakirliğe geçişteki karar aşamasıdır.

Yaşam ise, fakirlikteki en büyük zenginliktir. Çünkü ruhun en ince seviyedeki muazzam enerjisinin, kabalaşarak, atomla buluşmasıdır. Ruh ve maddenin birlikteliğidir yaşam. İkisinin de hayal edilemeyecek ve düş kurulamayacak derecede alışverişidir. Alış veriştir, ne biri diğerinden üstündür, ne de diğeri öbüründen alçaktır. Her ikisi de kendi özlerinde muazzam enerjiler ihtiva eder (taşır). Her ikisinin de sonsuz kudreti ve bilgisi mevcuttur. Ruh ve madde birlikteliği yaşamın enerjisini meydana getirir. Iki muazzam enerjinin birleşiminden, alışverişinden, ortaklığından, yaşam enerjisi meydana gelir ki, en büyük güç ve kudret yaşam enerjisinde oluşur.

i

Yaşam ve ölüm, sınırları belirlenmiş iki paralel yoldur. Siz yaşam yolunda yürürken, aynı zamanda ölüm yolunda da yürürsünüz. Bir ayağınız yaşam yolunda, diğer ayağınız ölüm yolundadır. Bize ölerek yok olacağımız öğretildiği için, ölümü korkulacak olarak görürüz. Oysa ölüm korkulacak bir durum değildir.Yaratıcısına kavuşmaktır…

 

5626

 

Bu yazı 809 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara