Yazlık Uzun Elbise Modelleri

Paylaş
 

Kapalı bayanların da, açık bayanların da vazgeçemediği tek parça giysilerden birisi elbisedir. Yazın sıcağında giy çık olan elbiselerin kumaşları iyi olduğu sürece terletmez hatta serin bile tutar.

Terletmeyen Yazlık Elbise Kumaşları Nelerdir?

Her şeyden önce kumaşın hafif nefes alan ve yumuşak bir kumaş olması gerekir. Bu kumaşlar bunaltmaz ve terletmez aksine daha da serinletir. Poplin ve pamuk kumaşlı elbiseler, keten, ipek ve şile bezi olan kumaşlar terletmez. Son olarak koyu renklerin tercih edilmesi güneş ışınlarını üzerine çekeceğinden terletebilir.

Yazlık Uzun Elbise Modelleri Nasıldır?

Yazlık elbiselerle hem rahat hem de çok şık görünülebilir. Çapraz askıları, boyundan bağlamalı, straplez ya da kısa kollu uzun elbiseler bayanlar üzerinde mükemmel etki yaratmaktadır. Ayrıca sade ve düz uzun elbiseler daha uzun ve zayıf gösterir. Yazlık elbise modellerinde ise küçük çiçekler ve desenler, puantiyeli ve ebru sanatı desenler, geometrik şekiller, dantelli modeller, alt ve üst farklı renkte elbiseler yer almaktadır. Ayrıca kesim olarak da yan taraflardan bırakılan yırtmaçlar, sırt dekolteleri, kat ve kabarık olan yazlık elbiseler bulunmaktadır.

Bu yazı 842 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara