YENİ MODA GEÇİCİ BEYAZ DÖVMELER

Paylaş
 

Her sene yeniden trend haline gelen dövmeler, aslında bir moda akımı değil. Vücudunuzda ömür boyu taşıyacağınız bir iz için çok iyi karar vermeli ve etrafa kulaklarınızı tıkamalısınız. Sadece “sizin istediğiniz” bir şekil, bir imza, bir isim olabilir. Dönemsel olarak moda olan figürleri dövmelere yansıtmak çok sağlıksız.

Son dönemde ince el yazıları, renkli dövmeler ve kabartmalar derken “beyaz dövmelere” istek arttı. Peki siyah ya da renklinin yanı sıra beyaz renkle yapılan dövme ne kadar kalıcı? Beyaz dövmeler nasıl yapılıyor?

Hafif kabarıkmış gibi duran ve ilk bakıldığında göze hoş gelen beyaz dövmelerde daha sonra solma meydana geliyor.
Dövme konusunda çok iyi tasarımlar yapan ve bir o kadar da titizlikle çalışan Gölge, bakın beyaz dövmeler hakkında ne dedi?

“Beyaz dövmeler malesef ilk yapıldığı gibi kalmıyor. Bazı fotoğraflarda çok iyi ve net gözükse de beyaz renk pigmentinden dolayı teniniz iyileştiği zaman dövme canlılığını yitiriyor. Çünkü beyaz renk ile yapılan dövme uygulamaları, yaranın yani dövmenin iyileşmesinin ardından derinin 3 kat altına indiği için renk çekiciliğini kaybediyor. Görüntü beyaz renkten öte ten renginizin bir ton açığı gibi gözükmeye başlıyor. Ancak tabi bu görüntü ten renginiz ve ten yapınıza göre değişiklik gösterir. Beyaz dövmelerin ilk yapıldığı zaman ki gibi kalması çok zor. Beyaz boya genel olarak iyileştikten sonra solmaya başlar eskisi kadar canlı kalmaz. Onun için benim tavsiyem renkli ya da siyah renkteki dövmelerden yana.”

Bu yazı 858 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara