Yumurtlama Dönemi Tarihi Hesaplaması

Paylaş
 

Yumurtlama tarihi tarihi nasıl hesaplanır? diye merak ediyorsanız eğer;

Hamilelik için en uygun zamanın ne zaman olduğunu bilmenizin için yumurtlama döneminin tespit edilmesi çok önemlidir.Bu tariflere yakın günlerde bulunulan ilişkiler sonucunda hamilelik elde etme olasılığı oldukça yüksektir.Adetleri genelde düzenli olan bayanların yumurtlaması adet kanaması başlamadan yaklaşık olarak 14 gün öncesinde gerçekleşir.

Yumurtlama döneminin tespit edilmesinde en pratik yöntemde bu yöntemdir.Bu hesaplama yöntemi ile adet süresi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü gibi olur ve adet kanamasının başlamış olduğu il günden başlayarak 14. güne denk gelir yaklaşık olarak.Bu günden 3 gün önce başlayarak bir haf boyunca 2 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma olasılığını arttıracaktır.Kısacası adetiniz başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta süresince 2 günde bir ilişkiye girdiğiniz takdirde gebe kalma olasılığınız yüksek olacaktır.

Bu süreçte dikkat etmeniz gereken tavsiyelerimiz ;

Her gün ilişkiye girmek sperm sayısını ve sperm kalitesini düşüreceği için önermiyoruz bu sebeple iki günde bir ilişkiyi tavsiye ediyorum.

Yumurtlama döneminizi hesaplamak için yapılan bir programı inndir.com üzerinden indirebilir bu program ile hesaplamalar yapabilirsiniz.

Bu yazı 436 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara