Yüz tipine göre kısa saç modelleri

Paylaş
 

Kadınların kullanımı kolay olduğu için bahar ve yaz aylarında kısa saç modellerini seçtiğini biliyoruz.Bahar aylarına yaklaştığımız bu günlerde sizlerde saçlarını kestirmek ve rahatlamak istiyorsanız bu haberimizi dikkatli incelemenizi tavsiye ediyoruz.Kısa saç modelini seçmeden önce hangi yüz tipine sahip olduğunuz büyük önem arzetmektedir.Kadın.cc olarak ünlülerin kısa saç modellerini siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik.

Kare Yüz Şekli

Kare yüz şekline sahip kadınlar için en ideal kısa saç şekli, çene hizasında hafif katlı bir saç kesimidir.Bu şekilde bir saç kesimi ile yüzün köşeli keskin hatlarını gizlemiş olacaksınız.Seçilen bu model de hafif dalga kullanımında yumuşak bir ifadeye bürünebilirsiniz.

kare yüz sekli

Kalp Yüz Şekli

Alın kısmından çeneye doğru daralan bir yüz şekli olan kalp yüz şekline sahipseniz, size önereceğimiz saç kısa saç şekli asimetrik bob kesim saç modelidir.Arkadan önlere doğru uzayan bu saç şekli ile yüz tipiniz orantılı bir görünüme kavuşacaktır.

Kalp yüz tipi

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz için ideal kesim olan Pixie,saçın üst taraflarını daha uzun bırakmak suretiyle yüze uzun bir hava kattığı için genel olarak tercih edilir.Yuvarlak bir yüz tipine sahip iseniz ve saçlarınız sizi uğraştırıyosa bu model tam size göre.

Yuvarlak yüz tipi

Oval Yüz Şekli

Kaküllü bir saç modeli ile küt bir model oval yüz hatlarına sahi kadınlar için ideal bir saç modeli.Şakak kısımlarından azda olsa kat verdiğiniz saçlarınız oval olan yüz hatlarınızın orantılı bir şekilde gözükmesini sağlayacaktır.

Oval yüz tipi

Uzun Yüz Şekli
Asimetrik saç modellerinin en çok kullandığı yüz şeklidir.Uzun yüz şekline sahip kadınların kullanması gereken asimetrik küt kesim saç modelini uzun yüzünüz için kullanmanız halinde yüze kısa bir görünüm kazandırmış olacaksınız.

Uzun yüz tipi

Bu yazı 996 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
estetik cerrahi ankara